Zpravodajství

Češi testují unikátní "chytrou" houbu. Bude léčit!

Čeští lékaři chtějí na seznam léčiv zapsat tzv. chytrou houbu. Ta velmi významně urychluje hojení ran. Její účinky jsou sice známy už několik let, ale zatím se houba využívá jen okrajově v kosmetice. Lékaři to chtějí změnit. V Pardubicích proto začali jako první na světě houbu testovat na pacientech s bércovými vředy.

Pythium oligandrum – malá vzrůstem, ale velká svými činy. Tato chytrá houba je podle odborníků novou nadějí pro pacienty, u kterých už stávající léčba bércových vředů nezabírá. Houba ránu čistí a produkuje enzymy, které jí pomáhají shánět potravu a vytvářejí prostředí, které je pro jiné mikroorganismy nevyhovující.
 

ČTĚTE TAKÉ:
SKVĚLÁ ZPRÁVA: RAKOVINU budeme léčit šetrněji
 

Bércovými vředy u trpí zejména starší lidé a častěji se objevují u žen. Protože se jedná o chronické onemocnění, bohužel se velmi často opakovaně vrací.Lidé trpí psychicky i fyzicky. Nemohou spát, rána je velmi bolestivá a navíc zapáchá.
 

Houbu začali pardubičtí lékaři testovat na dobrovolnících teprve před pár týdny. Už teď se ale ukazuje, že se vydali tou správnou cestou - hojivost ran je obrovská. Chytrou houbu budou lékaři testovat rok. Pokud se osvědčí, pokusí se ji zapsat na seznam léčiv.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


gar, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz