Zpravodajství

Pozor! Billa stahuje FÍKY S ROZTOČI

Pozor! Billa stahuje FÍKY S ROZTOČI

Řetězec Billa stahuje z prodeje sušené fíky původem z Turecka. Balení s minimální trvanlivostí do konce roku 2012 totiž obsahuje roztoče.

Jde o sušené fíky značky Lajons Brend a nedoporučují se ke konzumaci. Pokud by jakékoliv ovoce obsahující roztoče snědl člověk s alergií, v krajním případě by mu hrozil i anafylaktický šok. Omytím, či převařením ovoce se roztočů nezbavíte.
 

Kontroloři Státní zemědělské a potravinářské inspekce našli roztoče v produktu šarže  P0090-202 s minimální trvanlivostí do 31.12.2012.

Podívejte se na reportáž TV Nova:


 

"Zákazníci mohou tento produkt vrátit na kterékoliv prodejně Billa. I za otevřené balení dostanou zpět peníze," uvedla mluvčí Billy Gabriela Bechynská.
 

Billa stáhla sušené fíky z prodeje v pátek 3. února, je však možné, že je někteří zákazníci mají ještě doma. Roztoče našli inspektoři v sušeném ovoci už dříve. Obchodníci kvůli nim museli stáhnout z prodeje kupříkladu některé druhy sušených meruněk.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz