Sněhová kalamita připravila v Japonsku o život již 103 lidí. Informovala o tom v pátek televizní a rozhlasová společnost RTHK.
Rekordně husté sněžení udeřilo na Japonsko na přelomu ledna a února. V některých oblastech napadaly až tři metry sněhu, což třikrát víc, než je roční průměr.
Drtivá většina obětí přišla o život při odklízení sněhu ze střech. Více než polovinu z mrtvých, přesněji 67 lidí, tvoří důchodci starší 65 let.
ČTĚTE TAKÉ:
Japonsko zavalily tři metry sněhu, zemřelo přes 50 lidí!
Silné sněžení zažívá od čtvrtka západní pobřeží Japonska.
Meteorologové varují, že do sobotního rána může v prefektuře Niigata napadnout 70 až 90 centimetrů srážek.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz