Zpravodajství

Napadení strojvedoucích přibývá! Situace je bezradná

Na železnici výrazně stoupl počet napadených strojvedoucích. Podle jejich federace přibývá ataků hlavně na těch spojích, kde kvůli úsporám už nejezdí průvodčí a strojvedoucí jsou tak v celé soupravě s cestujícími sami.

Navíc často napadení ani nehlásí, protože agresoři, většinou opilí, bývají v přesile a poté si navzájem dosvědčí prakticky cokoli.
 

Pana Vladimíra napadli agresivní cestující před několika týdny. Dva opilci nechtěli na konečné vystoupit a jeden ho začal urážet. To si ale strojvedoucí nenechal líbit a preventivně tasil zbraň.
 

Před nenabitou plynovou pistolí agresoři couvli, stoupli si ale před vlak a zavolali policii. A výsledek? Viník incidentu je strojvedoucí. Není to zdaleka jediný případ.
 

ČTĚTE TAKÉ:

Vlak smetl na Pelhřimovsku osobní auto. Trať je uzavřená
 

Vysoký počet napadení by podle strojvedoucích mohly eliminovat kamery ve vlacích. Jenže ani v tom nejmodernějším, co na českých kolejích jezdí, žádné nejsou.
 

Přesné statistiky počtu napadení neexistují. Podle Federace strojvůdců jich jsou desítky ročně - rostou úměrně s nárůstem vlaků, kde strojvedoucí slouží i jako průvodčí i výpravčí zároveň.

Strojvedoucí tedy zatím s vedením Českých drah vyjednávají o možném řešení krizové situace. To ve Francii na to šli radikálněji. Když loni na podzim cestující napadl průvodčího, tamní železničáři den na to vyhlásili stávku.

fim, Televizní noviny
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Kanada plánuje zakázat Putinovi a dalším členům ruské vlády vstup do země

Kanadský senát v úterý navrhl změnu zákona o přistěhovalectví a ochraně uprchlíků (IRPA), který by umožnil zakázat vstup všem osobám podléhajícím kanadským sankcím i jejich rodinným příslušníkům. "Zákaz vstupu blízkých spolupracovníků a klíčových stoupenců Putinova režimu, včetně těch, kteří jsou zodpovědní za tuto nevyprovokovanou agresi, je jedním z mnoha způsobů, jak činíme Rusko odpovědným za jeho zločiny," uvedl podle Reuters v prohlášení kanadský ministr veřejné bezpečnosti Marco Mendicino.

Píše se na Deník.cz