Zpravodajství

Recidivista donutil školáky k orálnímu sexu, odsedí si 2 roky

Brněnský krajský soud ve čtvrtek potvrdil dvouletý trest vězení šestadvacetiletému Martinu Novákovi z Prostějovska, který donutil dva chlapce k orálnímu sexu.

Odporný zločin spáchal Martin Novák loni při bujarém večírku, kde donutil dva chlapce (10 a 12 let) ke vzájemné felaci pohlavního údu.


Pětkrát trestaný recidivista Novák, kterého eskorta přivezla k soudu z věznice v Novém Sedle, se k nabádání chlapců k orálnímu sexu přiznal. "Lituji všeho," řekl.


O shovívavost však žádal odvolací soud marně. "Vzhledem ke způsobu života odsouzeného není trest vynesený v třetině sazby nijak tvrdý," konstatovala předsedkyně senátu Marie Večeřová. Připomněla, že Novákovi hrozilo za svádění k pohlavnímu styku, ohrožování mravní výchovy dětí a maření úředního rozhodnutí až šestileté vězení.

ČTĚTE TAKÉ:

BESTIE ZA KATEDROU! Tento učitel týral 23 dětí


Novák navíc chlapce nutil k orálnímu sexu v době svého podmínečného propuštění do domácího vězení. Soud proto nevzal v potaz ani jeho žádost o zařazení do mírnějšího typu věznice. "Dosavadní výchovné tresty typu podmínečného odsouzení, veřejně prospěšných prací nebo domácího vězení se u obžalovaného vždy minuly účinkem," dodala soudkyně.


Podle obhájkyně Lucie Nejedlé si za vězení může Novák prakticky sám. "Odvolával se jen proti výši trestu, ne však proti výroku o vině. I když měl údajně dospělé svědky, kteří mohli dosvědčit, že se případ odehrál jinak, než stálo v obžalobě, rozhodl se mlčet a vzít vinu na sebe," řekla.

maš, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz