Zpravodajství

Pákistán vyhostí vdovy po Usámu bin Ládinovi

Pákistán bude příští týden deportovat vdovy a děti po Usámovi bin Ládinovi do Saúdské Arábie. Informuje o tom v pátek televize CNN.

"Příští týden budou deportovány do Saúdské Arábie. Patrně to bude ve středu 18. dubna," cituje CNN advokáta Amira Chalíla.

Manželky s Usámou sdílely třípodlažní rezidenci ve městě Abbottábádu. Na patře s ním ale žila nejmladší z žen - nyní jednatřicetiletá Jemenka Amál Ahmad Fatáhová. Loni v květnu bin Ládina v Abottabádu dopadlo a zastřelilo komando amerických výsadkářů. Vdovy a děti pak zadrželi pákistánští policisté.

Pákistánský soud počátkem dubna poslal vdovy a dvě nejstarší dcery ve věku 17 a 21 let na 45 dnů do vězení. Potrestal za nelegální pobyt v zemi.

ČTĚTE TAKÉ:

Odhalení: Usáma bin Ládin nařídil sestřelit letadlo s Obamou!

Soud také nařídil, aby po trestu byly vyhoštěny. Amál Ahmad Fatáhová, Chajrja Sabárová a Siham Sabárová - tři ženy zakladatele teroristické sítě Al-Káida - i jejich děti žily v Pákistánu tajně bez víz. První z vdov pochází z Jemenu, další dvě ze Saúdské Arábie, stejně jako bin Ládin.

Po dopadení Bin Ládina jim Pákistánci nařídili domácí vězení. Počátkem března je vzali do vazby. Zatím není jasné, zda jemenská vdova zůstane v Saúdské Arábii, nebo bude pokračovat do své vlasti.

tn.cz / mediafax / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Giuliani půjde před komisi kvůli útoku Trumpových příznivců na Kapitol

Zvláštní výbor americké Sněmovny reprezentantů pro vyšetřování útoku na Kapitol z loňského 6. ledna si předvolal Rudy Giulianiho a další dva právníky, kteří veřejně prosazovali Trumpova nepodložená tvrzení o podvodech v prezidentských volbách. Vypovídat má rovněž exprezidentův volební stratég Boris Epshteyn, rovněž člen týmu, jenž se snažil zvrátit výsledky voleb a alarmovat Trumpovy příznivce tvrzením o ukradených volbách.

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz