Zpravodajství

Sofinka (2) bojuje o život, rodiče nemají na léčbu

Dvouletá Sofinka musí od narození každý den bojovat o život. Dítě je závislé na přístrojích a na obětavé péči rodičů, kteří se o ni starají 24 hodin denně. Nemůže se hýbat ani jíst.

Jedinou její šancí je léčba v zahraničí, na kterou ale rodiče nemají peníze. Jenom za léky dají 15 tisíc měsíčně. Úřady rodičům doporučily, aby ji dali do ústavní péče. To ale nepřipadá v úvahu.

„Bojovali jsme, abychom ji dostali domů, chtěli ji dát do ústavu. Jestli má alespoň nějakou malou šanci na přežití, tak ji nevezmeme tím, že bychom ji dali do ústavu,“ tvrdí matka.

Zdroj: TV Nova

Podle lékařů je ale šance na zlepšení mizivá. Tvrdí, že stav je natolik závažný, že stav je téměř nezvratný. Poškození mozku je příliš těžké.

ČTĚTE TAKÉ:

Absurdní! V Česku ročně léčí 400 dětí nemocných rakovinou. Prý je to málo, tak pro ně nevyrábějí léky

Osud byl k Sofince tvrdý od narození. Když po několika dnech zvládla sama dýchat, ukázalo se, že neumí polykat a potravu tak přijímá hadičkou přímo do žaludku. Podle doktorů nevnímá, nevidí ani neslyší. Tělíčko je celý den v křeči a každý pohyb vyžaduje spoustu námahy i bolesti. Osmkrát denně musí pravidelně cvičit a rodiče ji masírují. Lékaři jí nedávali šanci ani jeden rok, přesto díky neúnavné péči rodičů nedávno oslavila druhé narozeniny.

 

Zdroj: TV Nova

Materiální pomoc teď rodině nabídla nadace Dobrý skutek. Hovorkovi utratí všechny peníze za léky a na potřebné pomůcky už jim nezbývají prostředky. „Zařadili jsme Sofinku do naší databáze. Pomoc spočívá v tom, že rodičům nebudeme posílat vybrané peníze na účet, ale až ty potřebné pomůcky. Není tu tedy možnost žádného zneužití,“ vysvětlila Barbora Hrubá z nadace.
 

anš, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz