Zpravodajství

Brigádník si na benzínce dobil zadarmo kredit za 22 tisíc

Brigádník si na benzínové pumpě zadarmo dobil kredit téměř za 22 tisíc korun. Mohl by za to jít až na dva roky do vězení.

Až dvouleté vězení hrozí muži, který si jako brigádník čerpací stanice v Hradci Králové dobil kredit na svém mobilu celkovou částkou 21 650 korun.
 

"Jedenatřicetiletý muž zaměstnaný jako brigádník na jedné z čerpacích stanic v krajském městě mezi 20. a 22. únorem letošního roku (2012) použil dobíjecí terminál pro vlastní dobití kreditu u svých dvou mobilních telefonů," sdělila policejní hradecká policejní mluvčí Anna Pešavová.
 

Muž vypověděl, že 20. února v podvečer nastoupil na noční směnu. Vzal si s sebou i svůj mobilní telefon. Přes dobíjecí terminál si potom dobil kredit v částce 10 tisíc korun. Celkem se přihlásil desetkrát, než uvedenou výši kreditu dobil. Na další noční směnu si muž přinesl druhý mobilní telefon s jiným číslem. Tentokrát dobíjel kredit šestkrát, v celkové částce 11 650 korun.
 

ČTĚTE TAKÉ:
Zloděj "smolař" ukradl slunečník, při útěku si zlomil nohu

 

Na tuto krádež přišel vedoucí čerpací stanice při kontrole faktur. Našel nesrovnalosti součtech transakcí. Viníka nebylo těžké odhalit. Noční směnu totiž zajišťuje jen jeden zaměstnanec. Navíc je k obsluze terminálu potřeba přístupové heslo.
 

"Policistům se muž k činu přiznal. Proč to provedl, nevěděl. Nedokázal si vysvětlit, co ho to napadlo. I když nad svým jednáním později přemýšlel, nedovedl to pochopit. Prý to byla příležitost, jak si nějak pomoci v komunikaci s okolím," doplnila Pešavová s tím, že oba kredity rychle vyčerpal hovory a sms zprávami.
 

Poškozené společnosti slíbil, že celkovou škodu 21.650 korun uhradí. Policisté nyní již bývalého brigádníka podezírají ze spáchání přečinu krádeže. Hrozí mu za něj až dvouleté vězení.
 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Polský prezident přijel na Ukrajinu. Čeká ho proslov v parlamentu

Polský prezident Andrzej Duda přijel v sobotu do Kyjeva. Očekává se, že se v neděli stane první hlavou státu, která vystoupí v ukrajinském parlamentu od doby, kdy Rusko 24. února napadlo Ukrajinu. "Pan prezident se ve svém projevu jistě odkáže na polsko-ukrajinskou historii, ale především vzdá hold těm, kteří bojují za obranu Ukrajiny a bojují za Evropu," prohlásil šéf prezidentského úřadu pro mezinárodní politiku Jakub Kumoch. Dudu čeká také osobní jednání s prezidentem Volodymyrem Zelenským. Jde o třetí návštěvu polského prezidenta na Ukrajině. Prezidentská kancelář o tom informovala v tiskové zprávě.

Píše se na Deník.cz