Zpravodajství

Za smrt motorkáře může policejní passat, tvrdí kamarád

Okolnosti smrtelné páteční dopravní nehody v Dobříši nejsou stále známé. Panuje však přesvědčení, že střet zavinili policisté, uvedla to v sobotu večer televize Nova.

Podle některých svědků se prý rychlý policejní passat otáčel na křižovatce a zkřížil cestu přijíždějícímu dvaadvacetiletému motorkáři na krosovém stroji, jiné zdroje se zase domnívají, že policisté motocyklistu chtěli zastavit.
 

"Nejspíš jel z křižovatky. Je blbost aby ho neslyšeli, ten passat neřve. To museli udělat schválně, tohle. To není normální," řekl pro TV Nova kamarád zesnulého motorkáře.
 

Motorka narazila do služebního auta z levého boku a mladík přes veškerou snahu záchranářů zraněním na místě podlehl.
 

Na místě tragédie je již malý pomník a lidé tam přinášejí květiny, píší vzkazy, zapalují svíčky.
 

Policejní passat byl jedním z dvaceti nových vozů, které si před měsícem policisté přebírali.
 

PSALI JSME:

Rychlý policejní Passat se srazil s motorkářem. Ten na místě zemřel
 

Vzhledem k tomu jedná o služební vozidlo policie, nehodu na místě vyšetřovala Generální inspekce bezpečnostních sborů (GIBS), ale vyšetřovatelé se k případu ještě nevyjádřili. Vyšetřování může trvat i několik měsíců.
 

"V současném stadiu vyšetřovaní se k této záležitosti nebudeme vyjadřovat," uvedla mluvčí GIBS Radka Sandorová. Policie si už vyžádala vypracování znaleckých posudků, zejména z oborů dopravy a dopravních nehod.
 

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TV NOVA:


 

"Také byla nařízena soudní pitva," dodala ještě mluvčí GIBS. Jen vypracování posudků bude znalcům trvat týdny až měsíce podle náročnosti, samotné vyšetřování bude ještě delší.
 

Na stejném místě havarovali policisté již přede dvěma roky, kteří se vraceli z dopravně-bezpečnostní akce. Tehdy zahynul jeden z policistů.

fim, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz