APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Školu opět kosí zdravotní problémy. Dalších 15 nemocných dětí

Další děti ze Základní školy Slovanka v České Lípě mají zdravotní problémy. Není vyloučeno, že se nakazily od školáků, kteří si nemoc přivezli z ozdravného pobytu v Ondříkovicích.

Patnáct nově nemocných dětí nemá tak velké problémy jako děti z Ondříkovic. "Ředitel je podle dohody s hygieniky poslal domů, rodičům dal vědět. Dokonce měl v úmyslu školu zavřít, ale hygienici řekli, že to zatím není nutné,“ řekla mluvčí českolipské radnice Kateřina Urbanová.

ČTĚTE TAKÉ:

Otrava jídlem
Desítky přiotrávených dětí odvezla záchranka

"Zjišťujeme, zda se jedná o stejnou nemoc, jakou onemocněly děti na ozdravném pobytu, nebo zda jde o ohnisko jiné nemoci,“ doplnila mluvčí libereckých hygieniků Zuzana Balašová s tím, že jednání o uzavření školy je předčasné. Hygienici se rozhodnou až podle výsledků laboratorních vyšetřeních.


Podívejte se na reportáž o přiotrávených dětech ze školy v přírodě:

Čtyřicet dětí ošetřovali záchranáři minulý týden v noci na středu na škole v přírodě v Ondříkovicích na Jablonecku kvůli podezření z otravy jídlem. Sedmadvacet z dětí skončilo v nemocnici. Po dvou dnech je ale lékaři poslali do domácího ošetřování. Otravu jídlem laboratorní testy nepotvrdily, hygienici mají podezření na virové onemocnění.

 

tn.cz / mediafax / kos

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz