Zpravodajství

Žena si vzala dítě jako rukojmí, zasahovala jednotka rychlého nasazení

Vychovatelku základní školy v Havířově napadla nožem útočnice a zranila ji. Žena si vzala jako rukojmí i jedno z přítomných dětí.

Neznámá žena, která měla být podle svědectví celá v černém, vnikla do školní družiny.

"Vešla do školní družiny a jednu holčičku vzala za ruku a chtěla si ji odvést. Vychovatelka ji zahlédla, věděla, že to není rodič, tak se ženu snažila zastavit. Ta na ni vytáhla nůž," popsal svědek události, který si nepřál zveřejnit jméno, pro MF Dnes.

Podívejte se na reportáž z Televizních novin:

Potom vychovatelku zranila nožem a utekla s nezletilou dívkou na toalety.

ČTĚTE TAKÉ:

Chlapec (14) střílel ve škole, policii zatím uniká

"Situaci na místě vyhodnotila policie včetně vyjednávačky. Dítě osvobodila zásahová jednotka, nikdo se přitom fyzicky nezranil, dítě je samozřejmě v šoku," řekla policejní mluvčí Zlatuše Viačková.

Zraněnou vychovatelku po ošetření záchranáři odvezli do havířovské nemocnice. "Žena byla při vědomí a komunikovala. Utrpěla vícečetná bodnořezná poranění v oblasti trupu a hlavy," upřesnil mluvčí krajských záchranářů Lukáš Humpl.
 

Máte informace, fotografie nebo videa z místa? Posílejte je na zpravy@nova.cz nebo volejte na číslo 606 09 09 09.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemřel nejstarší muž na světě, bylo mu 112 let

Španěl Saturnino de la Fuente, zapsaný v Guinessově knize rekordů jako nejstarší muž světa, zemřel ve věku 112 let a 341 dní. Skonal doma ve svém rodném městě León na severozápadě země. De la Fuente začal pracovat ve svých 13 letech v továrně na výrobu obuvi. Měl osm dětí, 14 vnoučat a 22 pravnoučat.

Píše se na Deník.cz