Zpravodajství

Muže přejel vlak s 26 vagony. Přežil, zvedl se a odešel

Opilý muž si v neděli ustlal na trati. Nato ho přejel nákladní vlak se šestadvaceti vagony. Mladík se posadil, vstal a sebral z kolejí svou plechovku piva.

Asi dvacetiletý mladík si o víkendu v provincii Alberta na západě Kanady krátil zcela namol cestu z hospody přes trať. Patrně však zakopl o kolej. Svalil se na pražce a ztratil vědomí.
 

Muže na kolejích si všiml strojvedoucí nákladního vlaku, nestačil už ale zabrzdit. Když vlak po stovkách metrů zastavil, vyběhl ven a šel podél vagonů. Přejetého mladíka našel až za posledním šestadvacátým vagonem.

ČTĚTE TAKÉ:

Syn (6) odbrzdil auto a přejel svou matku
 

Strojvedoucí se nejdřív domníval, že je muž mrtvý. Vzápětí ale zjistil,  že nemá žádné zranění, je jen opilý a spí. Ke stejnému závěru dospěli lékaři, kteří pro něj přijeli.
 

Mladý Kanaďan se mezitím probral, chvíli kolem sebe šmátral, pak spokojeně zvedl svou plechovku piva a odpotácel se z kolejí.
 

Případ vyšetřuje jak policie, tak provozovatel vlaku společnost Kanadský Pacifik. Policie mladíka sebrala za opilství na veřejnosti, do vystřízlivění ho zavřeli do cely a patrně mu napaří pokutu.
 

"Měl neuvěřitelné štěstí, že to přežil," uvedl seržant Dave Dubnyk. "Život mu zachránilo jednak to, že byl natolik opilý, že se nemohl ani hnout, jednak jeho drobná postava."

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz