Zpravodajství

Boeing s 334 lidmi musel nouzově přistát, odpadávaly z něj plechy

Boeing 777 s 334 lidmi na palubě vzlétl z Toronta a po necelých dvou hodinách musel nouzově přistát. Kusy letadla prý odpadávala a rozbíjela okna aut.

Letoun společnosti Air Canada měl namířeno do Tokia. Vzlétl v pondělí ve 14.10 (20.10 SELČ) a na nouzové přistání se do Toronta vrátil o 103 minut později, informuje o tom v úterý agentura AFP.

ČTĚTE TAKÉ:
Extrémně silný vítr zvednul zaparkovaný Boeing 747


Na palubě bylo 318 cestujících a šestnáctičlenná posádka. Důvod nouzového přistání zatím není znám.


"Víme o tom, zahájili jsme vyšetřování a sbíráme všechna fakta," řekl mluvčí kanadského úřadu pro bezpečnost dopravy John Cottreau. Nepotvrdil informaci, kterou přinesla stanice CBC, že se zastavil jeden z motorů.


"Naši vyšetřovatelé získávají informace z černých skříněk," upřesnil Cottreau.


Někteří svědci prý viděli odpadávat malé části letadla. "Kovové kusy padaly na auta a rozbíjely okna," řekl policejní mluvčí George Tudos.

 

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zemědělci zasažení tornádem dostanou odškodnění od státu

Zemědělci z Jihomoravského a Ústeckého kraje, které v červnu zasáhly přírodní pohromy, v blízké době dostanou od ministerstva zemědělství 80 procent peněz z přiznané částky jako odškodnění. Mezi 81 žadatelů, u nichž pracovníci Škodní komise Státního zemědělského intervenčního fondu (SZIF) šetřili, se rozdělí 627 milionů korun. Fond začal vydávat tzv. zálohová rozhodnutí a platby bude posílat záhy po vydání, aniž by se čekalo na nabytí právní moci rozhodnutí.

Krátká zpráva

Sněmovna odvolala Hanu Lipovskou z Rady České televize

Poslanci v pátek odpoledne odvolali Hanu Lipovskou (za Volný blok) z postu členky Rady České televize. Pro odvolání Lipovské hlasovalo celkem 63 poslanců, dalších 11 bylo proti. Důvodem odvolání bylo porušení zákona a také ztráta nezávislosti. Hana Lipovská totiž kandiduje v nadcházejících volbách do Poslanecké sněmovny. Odvolání už minulý týden doporučil sněmovní volební výbor. Členkou rady ČT byla Lipovská od května loňského roku.

Píše se na Deník.cz