Zpravodajství

Letadlo se 153 lidmi se zřítilo v Nigérii. Nikdo nepřežil

Dopravní letadlo se 153 lidmi na palubě se v neděli zřítilo na dvoupatrovou budovu v nigerijském městě Lagosu. Nikdo z cestujících nepřežil.

Letoun McDonnell Douglas DC-10 havaroval během přistání, několik kilometrů od letiště. Dopadl na hustě zalidněnou čtvrť Iju. Z místa se valí hustý černý dým. Zatím není jasné, zda jsou oběti také mezi lidmi na zemi.
 

"Ztratili jsme s ním komunikaci... Byl to letoun (nigerijské) společnosti Dana, který letěl se 153 lidmi na palubě z města Abuja do Lagosu," cituje AFP představitele nigerijského leteckého úřadu Harolda Demurena.
 

[IMAGEBOX_989299]Letadlo přeletělo ranvej a smetlo minibus. 10 mrtvých, posádka přežila

[IMAGEBOX_989299]

Záchranáři pak z místa neštěstí potvrdili, že nikoho živého z letadla nenašli. Sbírají pouze těla obětí. Kolem místa neštěstí se shlukly tisíce obyvatel, přes které se prodírají sanitky a vozy hasičů. Někteří z obyvatel stojí zaraženi, jiní gestikulují a mobily si pořizují snímky.
 

Svědci vypověděli zpravodaji Reuters, že letoun letěl nízko a vydával velký hluk. Potom narazil do domu a vybuchl. "Letělo velmi, velmi nízko a vydávalo strašný hluk... Výbuch po dopadu byl ohlušující," řekl jeden z místních obyvatel.
 

[IMAGEBOX_994953]Letoun se rozlomil a začal hořet, u Čáslavi se zranilo šest lidí[IMAGEBOX_994953]
 

Počasí v oblasti havárie bylo slunečné, téměř bezvětří. V okolí dopadu letadla hoří několik domů. Společnost Dana byla pokládána za bezpečnou. Létá denně od roku 2008 na domácích linkách a dosud nezaznamenala havárii nebo vážný problém.
 

Nebylo to první neštěstí
 

Západoafrická Nigérie má za sebou černou leteckou bilanci. V roce 2005 se v zemi během bouře zřítil Boeing-737. Zahynulo všech 117 lidí na palubě. Po této havárii vláda prosadila tvrdší bezpečnostní předpisy pro provoz letadel.
 


 

tn.cz / mediafax / kos
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Z vraždy mladé irské učitelky byl obviněn Slovák (31)

Z vraždy třiadvacetileté učitelky Ashling Murphyové byl ve středu irskými úřady obviněn slovenský státní příslušník Jozef Puška (31). Podle BBC žil zadržený v Tullamore ve středním Irsku a po sdělení obvinění byl umístěn do vazby. Jeho právník požádal o bezplatnou právní pomoc a tlumočnické služby. Policisté v souvislosti s vraždou zdrželi ještě jednoho podezřelého muže, ten byl propuštěn bez obvinění.

Krátká zpráva

Vůdce gangu pašeráků lidí dostal 15 let vězení

Belgický soud odsoudil šéfa vietnamského gangu pašeráků lidí k 15 letům odnětí svobody a pokutě 920 000 eur. Vo Van Hong (45) byl hlavou skupiny, která byla zodpovědná za úmrtí 39 Vietnamců, kteří byli v říjnu 2019 nalezeni udušení v návěsu kamionu na jihovýchodě Anglie. V loňském roce britský soud odsoudil v této kauze další čtyři podezřelé k trestům odnětí svobody v rozmezí od 13 do 27 let.

Píše se na Deník.cz