Zpravodajství

Benzin a nafta dál zlevňují. Za měsíc téměř o korunu

Motoristé se mohou radovat, protože ceny benzinu a nafty stále klesají. Podle společnosti CCS se v minulém týdnu snížily u Naturalu 95 v průměru o 23 haléřů, u nafty o 18 haléřů.

Nelevnější benzin je k dostání v Ústeckém kraji (35,93 Kč), poslední místo patří už tradičně Jihomoravskému kraji (37,52 Kč). Ceny benzinu klesaly ve všech krajích vyjma Moravskoslezského (+0,01). Nejvýrazněji v Plzeňském kraji (o 74 haléřů).
 

V případě nafty patří první místo Jihočeskému kraji (35,29 Kč), poslední příčku stále zaujímá jižní Morava (36,86 Kč). Ceny nejméně klesly v Moravskoslezském a Olomouckém kraji (o tři haléře), nejvýrazněji v Plzeňském kraji (o 76 haléřů).
 

"Vývoj na burze v Rotterdamu a na měnových trzích sice naznačoval spíše stagnaci či mírný růst cen, nicméně díky poklesu distribučních marží pohonné hmoty u našich čerpacích stanic dále zlevňovaly," konstatoval analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.
 

[IMAGEBOX_969970]Konečně! Ceny benzínu jdou dolu

[IMAGEBOX_969970]

Natural 95 je o 96 haléřů levnější než před měsícem, cena nafty se v meziměsíčním srovnání snížila o 69 haléřů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 1,76 Kč, nafta o 1,83 Kč.

hmr, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz