Nad jadernou elektrárnou Mochovce se v pondělí večer objevil obrovský mrak, který vystrašil obyvatele okolních měst a obcí.
Oblak, který vyděsil západ Slovenska, vypadal úplně jinak, než ostatní mraky. Táhnul se do velké výšky, ale poměrně rychle se rozpustil, píší tvnoviny.sk.
"Viděli jsme ho kolem 20:00, zaujal mě, protože byl nezvykle velký. Přibližně o 15 minut později se oblak už zmenšoval," popsal svědek Miroslav Beták.
"Jde o kupovitý oblak, který vznikl nad chladícími věžemi v důsledku vyšší vlhkosti a vyšší teploty nad tímto zařízením. Tvorba takovýchto oblaků je běžná, " vysvětlil meteorolog Slovenského hydrometeorologického ústavu.
Oblaka z vodní páry se podle mluvčí slovenské elektrárny Janky Burdové tvoří nad elektrárnou neustále. Jejich velikost a tvar se však mění vlivem vnějších povětrnostních podmínek.
PODÍVEJTE SE NA VIDEO:
ČTĚTE TAKÉ:
Fotografa vyděsil obří mrak. Podivný úkaz připomíná tornádo. GALERIE
Oblaka vytváří přebytečné, nevyužité teplo z elektrárny. Složením se ale od ostatních mraků neliší.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz