Zpravodajství

Ceny benzínu i nafty opět klesly, za týden zhruba o 40 haléřů

Ceny pohonných hmot v uplynulém týdnu opět klesly. Litr benzínu i nafty zlevnil v průměru asi o 40 haléřů.

Ceny pohonných hmot u tuzemských čerpacích stanic se v uplynulém týdnu opět snížily, benzin Natural 95 zlevnil v průměru o 37 haléřů na 36,10 Kč/l, nafta o 38 haléřů na 35,36 Kč. Vyplývá to z pondělních údajů společnosti CCS.
 

"Příčinou byla kombinace klesajících cen pohonných hmot na burze v Rotterdamu a posilující koruny. Protivětrem byly tentokrát distribuční marže, které se z podprůměrných úrovní vyšplhaly na nadprůměr," konstatoval analytik společnosti Colosseum Petr Čermák.
 


 

"Vývoji na trhu s ropou odpovídalo i obchodování na burze v Rotterdamu. Ceny stagnovaly či mírně klesaly. Koruna vůči dolaru stagnovala. V následujících dnech bychom měli být u našich čerpacích stanic svědky stagnace či mírného poklesu cen pohonných hmot," odhaduje Čermák.
 

Zdroj: Mediafax

 

Nejlevnější benzin je k dostání v Ústeckém kraji (35,23 Kč), poslední místo patří už tradičně Jihomoravskému kraji (36,98 Kč). Ceny benzinu klesaly ve všech krajích, nejméně na Vysočině (o 15 haléřů), nejvýrazněji v Karlovarském kraji (o 65 haléřů).
 

V případě nafty patří první místo Plzeňskému kraji (34,54 Kč), poslední příčku stále zaujímá jižní Morava (36,36 Kč). Ceny nejméně klesly v Libereckém kraji (o 24 haléřů), nejvýrazněji v Jihočeském kraji (o 53 haléřů).
 

Natural 95 je o 1,02 Kč levnější než před měsícem, cena nafty se v meziměsíčním srovnání snížila o 98 haléřů. V porovnání se stejným obdobím loňského roku je nejprodávanější druh benzinu dražší o 1,36 Kč, nafta o 1,37 Kč.
 

PSALI JSME:
Benzin a nafta dál zlevňují. Za měsíc téměř o korunu

 

Průměrné ceny Naturalu 95 a nafty se vypočítávají z reprezentativního vzorku transakcí na karty CCS uskutečněných na všech terminálech na čerpacích stanicích v akceptační síti CCS v České republice, kterou k září 2010 tvořilo 2182 čerpacích stanic.

Průměrné ceny se získávají jako podíly jednotkových cen za pohonné hmoty na všech terminálech v České republice, respektive v příslušném kraji, a celkového počtu terminálů. Hodnoty neovlivňuje využívanost čerpací stanice motoristy ani objem načerpaných pohonných hmot.
 

cob, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz