APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Za smrtí čtyř mladých lidí v autě byly drogy a alkohol

Policii se podařilo objasnit příčiny tragické nehody na Liberecku, při které zemřeli čtyři mladí lidé. Třicetiletý řidič Škody Octavia měl v krvi bezmála dvě a půl promile, navíc před jízdou kouřil marihuanu.

Policie případ uzavřela s tím, že za tragickou nehodu v Hrádku nad Nisou na Liberecku, při které na konci května zemřeli čtyři mladí lidé, může těžká opilost řidiče i to, že požil před jízdou marihuanu.

PODÍVEJTE SE NA REPORTÁŽ TELEVIZE NOVA:


Při nehodě zemřel řidič vozidla a jeho tři spolujezdci, dva muži a žena. Čtvrtý spolujezdec je dosud upoután na nemocniční lůžko a léčí se z těžkých zranění hlavy a hrudníku. Podle svědků se mladí lidé bavili a pak se rozhodli pobavit rychlou jízdou. Jenže řidič nemohl ve stavu, ve kterém byl, řízení zvládnout.
 

[IMAGEBOX_1185494]Po nárazu do stromu zemřeli na Liberecku čtyři lidé, jeden bojuje o život[IMAGEBOX_1185494]
 

„Znalec z oboru zdravotnictví zjistil, že třicetiletý řidič vozidla značky Škoda Octavia nebyl schopný a způsobilý bezpečně ovládat a řídit vozidlo. Muž měl v krvi 2,48 promile a nacházel se tak ve stavu těžké opilosti, navíc byl ovlivněn aktivní látkou kanabinoidů, to znamená, že před jízdou požil marihuanu,“ řekla liberecká policejní mluvčí Ludmila Knopová.
 

ZPOVĚĎ OTCE MRTVÉ DÍVKY:


Auto zkoumal znalec z oboru dopravy, který nezjistil, že by vozidlo mělo jakoukoliv závadu na řízení. „V době vyjetí mimo vozovku jelo rychlostí minimálně 130 km/h, konečná nárazová rychlost do stromu odpovídá rychlosti 70 až 80 km/h,“ dodala policejní mluvčí.

hop, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz