Jihočeský kraj

Kemp Štilec získal stříbro, láká hlavně rybáře

V Kempu Štilec si můžete skvěle zarybařit. Klidné místo v jižních Čechách si nejen díky tomu vysloužilo stříbrnou hvězdu prázdninového inspektora.

Kemp Štilec se nachází ve směru na Dolní Dvořiště u hlavní silnice. Manželé Hamouzovi z Rakovníka na Štilec jezdí už 35 let, láká je tady hlavně rybaření. "Včera jsme s tátou chytali kapry, měřili tak kolem 70 až 80 centimetrů,“ říká Michal Hamouz.
 

V kempu je 38 chatek, 150 míst pro stany a 50 míst pro karavany. V hlavní sezóně je zde až tři tisíce návštěvníků. Za pětilůžkovou chatku zaplatíte 880 korun za den, za čtyřlůžkovou 750 korun, za třílůžkovou 500 korun a za dvoulůžkovou 250 korun.

Kdo patří mezi milovníky minigolfu, přijde si tu na své. V areálu je dvanáctijamkové hřiště, kde si užijí velcí i malí. Kromě rybářů se v kempu myslí i na rodiny s dětmi. Je zde plno prolézaček, stolní tenis. A když bude pršet, najdete zde zázemí i pro takové počasí. Ze starého sudu správce kempu vykouzlil dětský koutek.
 

Související obsah

Najdete tu také dvě restaurace, které nabízí ranní, polední i večerní menu. Cenově to vychází do devadesáti korun. Občerstvit se můžete ale po celý den. "Jsou tu lehká jídla, těstoviny, saláty, naší specialitou jsou domácí hamburgery,“ říká provozovatel restaurace Tomáš Čulík.
 

V horní části kempu je sociální zařízení, nachází se zde 18 toalet, jsou čisté a toaletní papír nechybí. V nových umývárnách je čisto, po celý den teče teplá voda zdarma. Jedinou slabinou místního kempu je rybník, na koupání je totiž příliš mělký. Kemp má drobné nedostatky a za to mu udělujeme stříbrnou hvězdu.

s přispěním Jiřího Bydžovského, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz