Zpravodajství

Zázračný přístroj slibuje léčbu snad všech nemocí, přitom může ublížit

Přístroj ZAPPER slibuje, že vyléčí i nádor. Podle ministerstva se ale nejedná o zdravotnickou potřebu. Taktéž ho nedoporučuje ke koupi.

Ministerstvo zdravotnictví důrazně varuje před používáním přístroje ZAPPER. Výrobce jeho prostřednictvím slibuje vyléčení desítek nemocí, od těch lehkých jako třeba opar až po těžké nemoci jako jsou nádorová onemocnění. Výrobek ale není schválený jako zdravotnická potřeba a podle ministerstva může naopak lidem uškodit.
 

Pár drátků, frekvenční generátor a dva kovové válečky. Tak vypadá stroj, který můžete mít doma, když zaplatíte 16 tisíc korun. Údajně se jedná o nejúčinnější stroj na světě.
 

Léčba probíhá metodou takzvané Frekvenční terapie a slibuje léčení různých nemocí. Od angíny přes bolesti krku, boreliózy, cukrovky, až po salmonelu. Léčba slibuje, že dokonce zahubí i zhoubné nádory. Pokud si ale svého zdraví vážíte, poslechněte radu ministerstva zdravotnictví. To doporučuje, aby lidé za tento přístroj peníze vůbec neutráceli. "Může hrozit to, že účinky, které deklaruje, nefungují a může to dokonce stav pacientů i zhoršit,“ říká mluvčí ministerstva zdravotnictví Vlastimil Sršeň.
 

Související obsah

 
To, že přístroj není v České republice schválený pro používání léčby lidí a jeho používání je na vlastní odpovědnost, a že výrobce ani distributor nejsou zodpovědní za případné následky, se paradoxně dočtete na stránce, kde si přístroj můžete objednat. Výrobek prodává firma Z-technology.
 

Stížnosti na přístroj řešila dokonce i Česká obchodní inspekce. "Na základě posouzení ministerstva zdravotnictví nebyl tento přístroj potvrzený jako zdravotnický, a proto mu byl odebrán certifikát,“ říká mluvčí České obchodní inspekce Jana Jelínková. Inspekce proto přístroj zařadila mezi klasické elektrické výrobky, jako je fén, nebo vysavač. Ty také neléčí.
 

s přispěním Ladislava Hrušky, tn.cz / juz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz