Zpravodajství

Poplach v Ostravě: V panelákovém bytě byly stovky zbraní a střeliva

Kriminalisté pokračují ve vyšetřovaní devětadvacetiletého muže, u kterého nalezli v bytě neuvěřitelný arzenál zbraní. Dokonce zabavili kukly a policejní oděvy.

Kvůli podezření, že se v mužově bytě nachází výbušnina, musela policie evakuovat včera několik desítek obyvatel domu v Jugoslávské ulici v Ostravě-Zábřehu. V tu chvíli ještě nemohli tušit, jaký další arzenál v bytě a dalších prostorech objeví.
 

"Vyšetřovatelé zajistili stovky zbraní a střeliva, které poslali na expertizy“, řekla policejní mluvčí Gabriela Holčáková.
 

Policisté prohledali kromě bytu i další prostory a auto a našli další předměty pyrotechnického charakteru.
 

"Našli mimo jiné také deset krabic takzvaných kompaktů, které mají třídu nebezpečnosti třetí a čtvrté třídy, tedy k jejich držení je potřeba zvláštní povolení," řekla mluvčí s tím, že otázky o charakteru předmětů zodpoví až znalci.
 

Související obsah


Znalci odvezli zbraně, stovky střeliva, kukly a policejní oděvy. Podle mluvčí vyšetřovatelé na případu intenzivně pracují. Podle charakteru nalezených předmětu v bytě muži hrozí obvinění hned z několika trestných činů.Obvinění ale ještě nepadlo.
 

fim, tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz