Zpravodajství

Seznam benzínek, které šidily! Padla rekordní pokuta 2 miliony Kč

Dva miliony korun pro Oil Group. To je zatím nejvyšší pokuta, kterou Česká obchodní inspekce (ČOI) udělila za prodej nekvalitních pohonných hmot. Podívejte se na seznam hříšníků.

Rekordní pokutu dva miliony korun má zaplatit Oil Group za svou stejnojmennou stanici v areálu železniční stanice Praha – Bubny.


Celkem udělila inspekce od března letošního roku 35 pokut za nekvalitní pohonné hmoty. Inspekce běžně uděluje tresty ve výši několika desítek tisíc korun, napsala agentura Mediafax. Při stanovení výše pokuty pro Oil Group přihlédla inspekce k míře závažnosti provinění a také k tomu, že nejde o první pokutu, kterou  této čerpací stanici udělila.

Zdroj: Mediafax


Předchozí tři pokuty však byly uděleny bývalému provozovateli společnosti Doprava Janoušek. Tato firma patří podle webu aktualne.cz k nejtrestanějším v oboru. Firmu vlastní Lubomír Janoušek a dříve vlastnil i Oil Group. Tuto společnosti od něj letos v únoru koupil moskevský podnikatel Vladimir Pavlov.


Kontrola na čerpací stanici Praha - Bubny proběhla 9. května tohoto roku. Při ní inspekce odebrala vzorky Naturalu 95 a zjistila u něj čtyři nedostatky. V benzínu bylo devětkrát více ethanolu a šestkrát více kyslíku než povolují předpisy. "Přítomnost ethanolu sice příznivě ovlivňuje oktanové číslo, ale výrazně snižuje výhřevnost benzinu," vysvětlila mluvčí ČOI Miloslava Fléglová. Při načerpání takového benzinu má pak auto vyšší spotřebu.


Další dva nedostatky byly spojeny se zvýšenou teplotou konce destilace, k níž může dojít v důsledku přimíchání motorové nafty. To může poškodit motor a zvyšuje to obsah zplodin v emisích.

Související obsah


Druhou nejvyšší pokutu 1,2 milionu musí zaplatit společnost H&D Oil. Při kontrole čerpací stanice v Roudnici nad Labem zjistila ČOI nedostatečnou kvalitu jak u Naturalu 95, tak u motorové nafty. I tato společnost patří k recidivistům.
 

tn.cz / mediafax / muf
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Auto v Praze srazilo dva chodce. Jsou vážně zranění

Vážná nehoda se stala v sobotu v noci v pražských Holešovicích. Auto tam srazilo dva chodce. "40letý muž utrpěl velmi vážný úraz hlavy a mnohačetná poranění. Po resuscitaci jsme ho převezli do motolské nemocnice. 39letý muž utrpěl úraz nohou a hlavy. Při vědomí jsme ho transportovali do vinohradské nemocnice," informovali na twitteru záchranáři. Policisté nyní zjišťují, co se přesně stalo, a zda dvojice přecházela přes přechod. "Alkohol u řidiče osobního auta byl negativní," sdělila policie.

Píše se na Deník.cz