Zpravodajství

Emma Smetana: Jsem napůl Francouzka, proto nejsem Smetanová

V on-line rozhovoru na TN.cz odpovídala na vaše dotazy nová moderátorka Televizních novin Emma Smetana. Čtyřiadvacetiletá kráska prozradila, proč se její jméno nepřechyluje. A i to, jestli je zadaná a co ráda dělá ve svém volném čase.

Proč se jmenujete Smetana a ne Smetanová?

Jmenuji se Smetana (ve francouzských dokladech) i Smetanová (v těch českých). Vzhledem k tomu, že jsem většinu života strávila v zahraničí, používám s výjimkou českých úřadů jen nepřechýlenou verzi. Těm, které to irituje, se omlouvám, za příjmení člověk nemůže. Jsem napůl Češka, napůl Francouzka.

Je hudební skladatel Bedřich Smetana Váš příbuzný nebo Roman Smetana - řidič, který pomalovával plakáty?

Bedřich by se mi líbil, vzhledem k tomu, že se věnuji i hudbě, ale žádný genetický vztah nás, pokud vím, nepojí. Totéž platí o R. Smetanovi.

Pocházíte z Francie? Ze které části?

Žila jsem v Paříži, ve Štrasburku a v Dijonu.


Jste hodně mladá na dva magisterské tituly. Studovala jste obě VŠ najednou? Jak jste to zvládala? Muselo to být náročné a navíc je tu ještě fakt, že kromě češtiny mluvíte plynule dalšími pěti jazyky, což je taky velmi obdivuhodné.

Po maturitě jsem začala studovat na Sciences Po Paris na středoevropské pobočce v Dijonu, a v okamžiku přihlášek na magisterské studium jsem se pokusila o tzv. dvojí diplom s FU Berlin. Byla jsem přijata, a tak jsem čtvrtý ročník studií strávila v Paříži a pátý v Berlíně. Náročné to příliš nebylo, zjistila jsem totiž, že německý univerzitní systém je mnohem liberálnější než ten francouzský. Na přednášky se mnou chodili pankáči s dvěma psy a kojící matky, to bylo celkem osvěžující :) S těmi jazyky bych to ráda uvedla na pravou míru- plynně mluvím francouzsky, anglicky a německy. Španělsky se domluvím, v hebrejštině se víceméně orientuji...

S jakými známkami jste procházela školy?

Známky jsem měla různé, podle toho, v jakém věku a zda jsem zrovna chodila za školu či ne. Obecně řečeno se dá říct, že nejsem klasický studijní typ, a když se nudím, usínám... Jelikož jsem byla ve francouzské škole, systém známek je trochu jiný, boduje se od 0 do 20. U maturity jsem prošla s průměrem 18,02, což mě samotnou překvapilo!

Proč jste si vybrala moderování?

Moderování jsem si vybrala proto, že ideálně kombinuje to, co mě zajímá a co považuji za důležité (tedy aktuální dění) s tím, co mě baví (tedy audiovizuální exhibice).

Zdroj: TN.cz

Jak jste vybavena a připravena na Ranní TN?

Kostým mám, make-up drží, hlasivky pracují, nervy se pokouším nevnímat.

Jak to dnes v Ranních TN šlo - nervozita, tréma, pohoda?

První zprávy jsem četla, aniž bych se příliš slyšela, protože vše přebil zběsilý tlukot mého srdce. Vystrašenost se s dalšími zprávami pomaloučku vytrácela, snad se to promítlo i do kvality mých vstupů. Velice mi pomohly rozhovory s nejhodnějším režisérem na světě, panem Václavem Svobodou, i telefonické rozhovory s mým tatínkem mezi zprávami.

Která dnešní zpráva v Ranních TN byla první a která Vás dnes nejvíce zaujala?

První zpráva byla o paní, která již šest let po operaci žije s jehlou v břiše...To mě skutečně zaujalo!

Nepřipadá vám "hrozné" moderovat zprávy ráno, a ještě ke všemu dvakrát za hodinu?

"Hrozné" není nic, co člověka baví.

Proč prezident a poslanci stran nesplní co řekli?

Při nejbližší příležitosti se jich zeptám!

Podívejte se, jak Emma Smetana zvládla své první moderování Ranních Televizních novin:

Krásná dáma, krásný úsměv, pěkné zuby, co si více přát - to platí na Vás!

Děkuji, pochvalu vyřídím zubaři- jsem ráda, že se těch sedm let s rovnátky vyplatilo!

Dočetl jsem se, že vaše máma je bývalá diplomatka a studentská vůdkyně z roku 1989 Monika Pajerová;vaší tetou je Kateřina Jacques. Jak vycházíte se "strejdou Bursíkem"?

Ano, Smetana je moje příjmení, moje maminka se jmenuje Mac-Donagh Pajerová a teta Jacques. Se "Strejdou Bursíkem" vycházím stejně dobře jako se strejdou Smetanou a strejdou Jacquesem.

Jaké zvířátko máte nejraději?

Zvířátka (všechny) mám raději než lidi. Vedou šelmy, psi, opičky a medvědi.

Jaké roční období máte nejraději a jakým koníčkům se věnujete?

Nejlépe se cítím (neoriginálně) v létě, v zimě totiž inklinuji k hibernaci, což se tak úplně nehodí... Ve volném čase, kterého postupně ubývá, se věnuji své kapele, svému partnerovi, rodině a přátelům. Velmi ráda, často a myslím, že dobře vařím, hodně jím, ráda spím, cestuji, čtu, skládám hudbu, chodím do divadla a na filmy.

Jaké země jste již za svůj život procestovala?

Cestovala jsem po celé Evropě mimo severských zemí, jinak v Egyptě, Tunisku, Izraeli, Turecku.

Do jakých zemí byste se chtěla podívat? Jaký je váš cestovatelský sen?

Sním o Thajsku, Indii, Mexiku, Japonsku, Vietnamu, Brazílii.

Máte manžela? Nebo tetování?

Ani jedno nemám.

V jakých filmech jste hrála?

Letos jsem točila s Agniezskou Holland Hořící keř (trilogie o J.Palachovi), s Jiřím Menzelem dotáčíme Sukničkáře, s Milanem Cieslarem jsem před pár dny natáčela v Bratislavě připravovaný film Colette (podle fantastického Arnošta Lustiga), a ještě předtím jsem natáčela Terapii II. V loňském roce jsem se objevila v Mužích v Naději Jiřího Vejdělka, v německém filmu Die Mätresse des Königs a v Ordinaci v růžové zahradě. Poprvé jsem si díky Andree Sedláčkové zahrála ve filmu Rytmus v patách.

tn.cz / hru

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz