Neuvěřitelné štěstí měla Američanka, která i se svým čtyřletým synem v náručí spadla do kolejiště metra. Dopadli jen pár centimetrů od vedení vysokého napětí.
Cestující je z kolejiště vytáhli bez jediného škrábnutí. Kuriózní je ale příčina nehody – žena přehlédla, že metro ve stanici nestojí.
Ze záběrů bezpečnostních kamer mrazí. Žena se čtyřletým synem v náručí si razí cestu zaplněným nástupištěm bostonského metra a pak, bez jediného zaváhání, vkročí do prázdna.
"Vůbec nechápu, jak se to stalo a na co jsem myslela. Pospíchala jsem,“ vypověděla Meera Thakrarová.
Pád skončil tvrdým dopadem jen několik centimetrů od vedení vysokého napětí. Během deseti sekund byla šestatřicetiletá matka i se synem zpátky na nástupišti. Pohotově je vytáhli dva zachránci. Stačil ale jediný dotek prostřední koleje a kdokoli z nich mohl být mrtvý.
"Hrozil jim nejen příjezd metra. Třetí kolej je pod napětím 600 voltů a zásah člověka je smrtelný,“ sdělil mluvčí bostonského metra Joe Pesaturo.
Na nehodě je kuriózní její příčina. Američanka si prostě nevšimla, že tam žádné metro není.
"Myslela jsem, že souprava stojí na mé straně, ale byla u druhého nástupiště. Říkala jsem si jen: Musím to metro stihnout.“ Dodala Thakrarová.
I když matka i syn z pádu vyvázli bez jediného škrábance, žena se prý nějakou dobu bude metru vyhýbat. Navíc ji mrzí, že jejich dva zachránci odjeli, aniž by měla čas jim poděkovat.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz