Zpravodajství

Na trhu je pilulka, po které nenadýcháte ani pět piv!

Na trhu je pilulka, po které nenadýcháte ani pět piv!
Zdroj: isifa.com

Na internetu se objevila pilulka, po které při dechové zkoušce nadýcháte devětkrát méně alkoholu, než byste měli. Produkt vyvolal obrovské pobouření.

Britský podnikatel Arthur Kibble (64) na svých webových stránkách prodává tablety Alco-pal, které podle něj řidičům umožňují vypít klidně až pět piv a usednout za volant. Pokud prý tabletu spolknete před a po konzumaci alkoholu, při případné dechové zkoušce nenadýcháte žádné signifikantní množství alkoholu.
 

Červené pilulky stojí kolem 600 korun za balení a měly by zabránit tomu, aby se alkohol dostal žaludeční stěnou do krevního oběhu, přičemž Kibble tvrdí, že je vyzkoušel sám na sobě a že není žádným propagátorem řízení pod vlivem alkoholu.
 

"Alco-pal je naprosto bezpečný. Obsahuje samé přírodní substance. Není v něm nic na předpis. Je určen pro lidi, kteří si dají třeba jedno pivo a pak potřebují řídit. Například pro řidiče taxi a autobusů,“ hájil se v listu Daily Mail.

Související obsah

Na svých webových stránkách potom uvádí: "Chystáte se slavit a pak řídit? Určitě si nezapomeňte vzít Alco-pal."
 

Produkt vyvolal obrovské pozdvižení a mnoho britských organizací bojujících za bezpečnost silničního provozu volá po zákazu jeho prodeje. "Ten produkt je hloupý a nebezpečný. Alkohol na silnicích u nás už takhle zabije stovky lidí ročně. Žádáme veřejnost, aby Alco-pal ignorovala a aby byl zakázán zákonem,“ uvedl Kevin Clinton z jedné z nich.
 

Prodej Alco-palu byl už zakázán ve Spojených státech, v Británii je ale zatím nadále legální.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz