Zpravodajství

Máte doma příliš drahý plyn? Možná je to kvůli ruskému dodavateli!

Máte doma příliš drahý plyn? Možná je to kvůli ruskému dodavateli!
Zdroj: Mediafax

Největší tuzemský dodavatel plynu, skupina RWE, dlouhodobě ztrácí zákazníky. Plyn od ní je totiž kvůli ruskému Gazpromu drahý, čehož využívá konkurence.

Skupina RWE nemůže konkurovat dravějším dodavatelů, hlavně kvůli dlouhodobé smlouvě s ruským Gazpromem. Konkurence (například Lama Energy či SPP CZ) totiž podle Lidových novin nakupuje na evropských energetických burzách a mimoburzovních trzích. Tam je plyn zhruba o čtvrtinu levnější.
 

Kvůli drahému ruskému plynu přichází RWE o své zákazníky. Domácnost, která topí na plyn a rozhodne se využívat jiného dodavatele plynu, může podle Lidovek ušetřit více než pětinu nákladů.
 

Pokud chcete dodavatele plynu od roku 2013 změnit, máte nejvyšší čas. S online kalkulačkou si můžete vypočítat budoucí náklady pro svou domácnost a najít nejvýhodnějšího dodavatele.  
 

POROVNEJTE SI CENY PLYNU

Zjistěte, kolik může být vaše cena plynu za m3.

kos, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Dálnici D5 uzavřela nehoda 3 nákladních vozidel

Dálnici D5 ve směru Praha – Rozvadov uzavřela v pondělí nad ránem na 37. kilometru dopravní nehoda 3 nákladních vozidel. Podle informací z Centra dopravních nehod Policie České republiky došlo při srážce ke zranění osob a provoz na dálnici byl v místě nehody zastaven. Zrušení dopravního omezení se podle předpokladu PČR očekává kolem desáté hodiny dopoledne.

Krátká zpráva

Zemřel bývalý senátor a prezidentský kandidát Bob Dole

Ve věku 98 let zemřel bývalý republikánský senátor a prezidentský kandidát Bob Dole. Poprvé byl zvolen do Kongresu v roce 1960 a sloužil ve Sněmovně reprezentantů USA až do roku 1969. Poté se přesunul do Senátu, kde zastupoval Kansas téměř tři desetiletí. Ve své kariéře třikrát kandidoval na prezidenta, na třetí pokus vyhrál republikánskou nominaci, ale v roce 1996 prohrál volby s Billem Clintonem.

Píše se na Deník.cz