Zpravodajství

Bojové umění Krav Maga v Praze: Zájemci se učili tvrdým úderům

Unikátní výcvik izraelského bojového systému Krav Maga podstoupili čeští studenti. Krav Maga, volně přeloženo, znamená boj zblízka. Na pražském letišti se cvičili na leteckém trenažéru, jak zneškodnit únosce s rukojmími.

Amnon Darsy patří mezi experty tohoto izraelského bojového systému. V Česku cvičil zájemce o toto mimořádně účinné a tvrdé bojové umění.
 

"Cvičíme třeba i děti od čtyř, pěti let. Učí se, jak se pohybovat, jak se bránit. Například únoscům nebo šikaně ve škole. A školíme i lidi, kteří jsou v nejlepších speciálních jednotkách na světě,“ říká expert Darsy.
 

Boj zblízka si Češi vyzkoušeli na Ruzyni. Záchrana letušky před agresivním cestujícím v letadle? Podle Krav Maga to není žádný problém.
 

"Učíme lidi, připravujeme je na ta specifika boje v zúženém prostoru, v situaci, kdy je hodně lidé, kteří vlastně mohou přečíslit toho útočníka, využít převahy. Všechno je víceméně založené na třech věcech – tvrdý kop do rozkroku, prsty do očí a bomba do krku. Pak utéct.“ doplňuje Darsy.
 

Související obsah

Každý ze studentů má k návštěvě výcviku své důvody. Účastnili se muži, ženy, nebo třeba dopravní piloti. "Proč zrovna Krav Maga? Tak abych se v dnešním světě ubránila agresorům, protože přece jenom v dnešní době už to není jenom o pěstech, ale o nožích a pistolích,“ říká jedna z účastnic.
 

Krav Maga je považováno za nejtvrdší a nejúčinnější bojový systém na světě. Podobným výcvikem prochází u nás někteří policisté, agenti BIS, celníci, vězeňská služba nebo bezpečnostní agenti v letadlech.
 

s přispěním Davida Garkische, tn.cz / juz

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz