Hodně neuvěřitelné video, jeden a půl roční holčička si na něm v klidu hraje s gorilami. Ty ji považují za vlastní mládě.
Co říkáte na to, kdyby si vaše malé dítě hrálo s gorilami? Video vzbudilo hodně vášnivé debaty.
Gorily, které patří mezi nejbližší příbuzné člověka, si hrají s malou Tansy, jako by byla jejich vlastní mládě. Dívenku nosí v náručí a dávají jí pusu. Některým lidem se ale u tohoto videa tají dech. Stačí maličké nedorozumění a to, co vypadá jako láskyplná péče Kingkongů, by se mohlo změnit v neštěstí.
Malá Tansy si s gorilami hrála už před 23 lety a na vše si nyní vzpomíná jen matně. "Bylo to jako si hrát z bráškou nebo ségrou,“ říká. "Cítím z nich lásku a vřelost,“ dodala.
Jenže vše se může rychle změnit. "Tam, kde není mříž, bývají ošetřovatelé ve velkém nebezpečí,“ uvedl Žďánský.
Otec Tansy si však s kritikou, že nechal svoji malou dcerku hrát si s gorilami neláme hlavu. "Nezáleží mi na tom, že mě budou kritizovat. Pokud ukážeme milionům lidí, jak jsou tato zvířata něžná, vznešená a nádherná, pak tím gorilám prokážeme velkou službu,“ prohlásil otec Tansy Damian Aspinal, který právě gorily chová.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz