Zpravodajství

O prodlouženém víkendu pozor na hlídky na silnicích!

O prodlouženém víkendu pozor na hlídky na silnicích!
Zdroj: Mediafax

Policisté očekávají o prodlouženém víkendu na silnicích zvýšený provoz. Na silnicích proto potkáte více policistů než jindy. Budou kontrolovat především to, zda řidiči před jízdou nepili nebo nebrali jiné drogy.

Zvýšenou pozornost na dodržování pravidel a bezpečnosti silničního provozu budou o nadcházejícím prodlouženém víkendu věnovat policisté po celé republice. Policisté budou mimo jiné dohlížet na požívání alkoholu a drog, řekla ve čtvrtek Mediafaxu mluvčí policejního prezidia Štěpánka Zatloukalová.

"Kontroly budou zaměřeny na to, zda jsou motorová vozidla v dobrém technickém stavu, zda řidiči před jízdou nepožili alkohol nebo neužili drogu. Pozornost policistů po celé republice bude věnována také na způsob jízdy a dodržování rychlosti," dodala mluvčí.

Související obsah

Dopravně bezpečnostní akce v jednotlivých regionech podle mluvčí začaly již ve čtvrtek, kdy se mnoho řidičů vydává na prodloužený víkend. "Intenzivně budou kontroly probíhat až do neděle, kdy předpokládáme, že hustota dopravy dosáhne velké intenzity. Proto upozorňujeme řidiče, aby dbali zvýšené pozornosti, počítali také s uzávěrami a možným zdržením," pokračovala Zatloukalová.

"Nadcházející prodloužený víkend bude jistě víkendem, kdy se spousta rodin vydá na výlet a za svými známými. Aby všichni dorazili do cíle své cesty, a zase zpět domů, je nutné nejen dodržovat pravidla silničního provozu, ale zejména zvýšit pozornost, opatrnost a trpělivost. Každý víkend, zejména ten prodloužený, se hustota provozu na našich silnicích mnohonásobně zvýší. Vyjedou často také řidiči, kteří neřídí motorová vozidla denně a v tak silném provozu se mnohdy hůře orientují," vysvětlila mluvčí.

Se zvýšeným provozem se podle mluvčí také zvyšuje pravděpodobnost nárůstu počtu dopravních nehod. "Smrtelné dopravní nehody jsou pak smutnou tečkou za příjemně prožitými dny. Příčiny nehod bývají různé, od mikrospánku, přes nepozornost řidičů, spěch, rychlou jízdu a také alkohol," ukončila Zatloukalová.

tn.cz / Mediafax

Co byste neměli přehlédnout

TOP ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz