Vážná nehoda zkomplikovala dopoledne dopravu v centru Prostějova. Pod metařským vozem skončila zaklíněná žena. Její vyprošťování trvalo desítky minut.
Bylo krátce před devátou hodinou a kolemjdoucí na ulici Vápenice se staly svědky hrůzně vyhlížející nehody. Metařský vůz tam srazil na zem starší paní jedoucí na kole. Než ale úplně zastaví, vláčí ji ještě několik desítek metrů.
Po pádu zůstala žena zaklíněna pod vozem. Naštěstí hasiči a záchranáři u ní byli během několika minut.
Jenomže zásah byl nakonec daleko složitější, než by se mohlo na první pohled zdát. Žena totiž uvízla v podvozku plném kartáčů a hadic.
"Byla těžce zaklíněná, utrpěla vážná zranění, hasiči proto postupně za použití pneumatického i hydraulického zařízení ženu vyprostili a předali do péče zdravotnické záchranné služby,“ řekl mluvčí HZS Olomouckého kraje Zdeněk Hošák.
Zatím není jasné, jak k nehodě došlo. Jestli metařský vůz v době srážky čistil ulici, nedokázala říct ani zástupkyně úklidové firmy.
"Bohužel nemám žádné informace k tomu, co se stalo a náš řidič je v šoku, takže nevím,“ sdělila zástupkyně úklidové firmy Iveta Joranová.
Žena byla převezena do nemocnice, kde zůstává v péči lékařů. Podle záchranářů je ale mimo ohrožení života.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz