Zpravodajství

Dívka (15) zoufale prosila o pomoc na YouTube, do měsíce se zabila

Dívka (15) zoufale prosila o pomoc na YouTube, do měsíce se zabila
Zdroj: Facebook official

Patnáctiletá školačka udělala chybu, která ji stála život. Nahá se předváděla před webkamerou a na internetu ji kvůli tomu začali šikanovat. Svůj příběh umístila na YouTube a prosila o pomoc. Marně. Do měsíce se zabila.

Amanda Toddová z kanadského Vancouveru byla nalezena mrtvá ve středu v noci. Spáchala sebevraždu, ale detaily její smrti policie nechce zveřejnit. "Je to velice smutný případ," podotkl jen ředitel školy Paul McNaughton pro list Vancouver Sun.
 

Dívka 7. září pověsila na YouTube téměř devítiminutové video, ve kterém popsala svůj příběh. V sedmé třídě se nechala přemluvit, aby kamarádům přes webkameru ukázala prsa. Někdo ale ze záběrů pořídil fotky a rozeslal je po internetu. O rok později ji někdo začal šikanovat přes facebook.
 

K šikaně se přidávali další lidé. Její nahé fotky viděla celá škola. Denně dostávala sexuální návrhy. Denně se jí posmívali. Šikana nebrala konce.

Související obsah

Amanda se dokonce přestěhovala do jiného města a změnila školu, ale situace se opakovala. Její pronásledovatel si ji znovu našel a znovu na svou stranu strhl další lidi. Amanda se několikrát pokusila o sebevraždu a na internetu cizí lidé psali, jaká je škoda, že se jí to nepovedlo. Teď už povedlo…

Ukázka z Amandina videa. Bylo to marné volání opomoc:


 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz