Zpravodajství

Policisté při kontrole cizinců na Orlickoústecku odhalili pěstírnu konopí

Policisté při kontrole cizinců na Orlickoústecku odhalili pěstírnu konopí
Zdroj: Mediafax

Kontrola cizinců na Orlickoústecku odhalila rozsáhlou pěstírnu konopí. Tu našli kriminalisté při kontrole platných povolení pobytu cizinců.

Při domovní prohlídce policisté zajistili kromě věcí potřebných k pěstování rostlin, také v několika místnostech domu okolo šesti set padesáti sazenic rostlin konopí a přes pět set rostlin.
 

"Ve čtvrtek padlo obvinění. Čtyřicetiletý cizinec, který byl pro podezření z přečinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a jedy zadržený a obviněný,“ uvedla mluvčí.
 

Muž měl minimálně od listopadu loňského roku pěstovat rostliny konopí za účelem získání vysoce prošlechtěného kultivaru tak, aby mohl dalším upravováním získat psychotropní látku delta9-THC.
 

Související obsah


"Z důvodné obavy, že muž uprchne nebo se bude skrývat, aby se trestnímu stíhání vyhnul, byl kriminalistou podán státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí do vazby. V pátek tento návrh soudce akceptoval a muž bude stíhaný vazebně,“ doplnila Lehká s tím, že mu hrozí pět let vězení.

tn.cz / Mediafax / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz