Zpravodajství

Pravda o konci světa: Peruánský šaman řekl, co se stane 21. 12.

Podle mnohých nastane ani ne za dva měsíce konec světa, protože tím dnem po 5125 letech končí mayský kalendář. Nikdo sice neví, co nás doopravdy čeká, podle šamana se ale máme na co těšit.

Údajně jeden z deseti největších šamanů světa Peruánec Jorge Luis Delgado Mamani zavítal do Bratislavy. A při své přednášce prozradil, co si myslí o apokalyse spojované s  koncem mayského kalendáře. Že přijde konec světa, je podle něj jen legenda, uvedl slovenský server topky.sk
 

Stejně jako potomci Mayů se šaman domnívá, že nastane nový věk. Podle Mayů plyne čas cyklicky, dnem 21.12.2012 končí podle jejich kalendáře 13. baktun, poslední cyklus tzv. Dlouhého počtu, který započal 11. srpna 3114 př.n.l., a poté se kalendář přetočí zase na začátek.
 

Mamani je přesvědčen, že kvůli zákrytu, do kterého se dostanou v tento den Slunce, Země a střed Mléčné dráhy, které budu ležet v přesné přímce, dojde k tak obrovskému přílivu energie, že se otevře portál lásky a probudí lidi po celém světě.

Související obsah

Což je přinejmenším příjemnější představa než různé verze konců světa, se kterými přišli milovníci apokalyptických teorií. Podle některých dojde k magnetickému přepólování Země, což už se v minulosti několikrát stalo, že tím na nějakou dobu přijdeme o ochrannou magnetosféru, přestane fungovat navigace a řada přístrojů a obnovit je bude trvat celé roky.


 

Jiní se obávají, že do nás narazí nějaké vesmírné těleso, kupříkladu tajemná planeta Nibiri, a další si myslí, že kvůli neustále narůstající aktivitě Slunce hrozí supererupce a záření bude mít katastrofální následky. V záloze jsou ještě sopky, zemětřesení a tsunami. Co se ale doopravdy stane nebo nestane, na to si budeme muset ještě dva měsíce počkat.
 

hel, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz