Zpravodajství

Bouře vystavila Američanům účet: Odhady zatím uvádí 300 miliard

Bouře vystavila Američanům účet: Odhady zatím uvádí 300 miliard
Zdroj: Isifa / Getty Image

Odhady, jak vysoký bude nakonec účet za běsnění superbouře, se liší, že bude miliardový, je ale už teď jisté. Zatím se mluví o 15 miliardách dolarů, tedy asi 300 miliardách korun. A to Sandy s úřadováním zdaleka neskončila.

Poradenská firma Equecat se sídlem v Oaklandu, která se mimo jiné zabývá vytvářením modelů dopadů přírodních katastrof, včera večer odhadla, že superbouře Sandy bude ve finále stát zhruba 5 miliard dolarů, tedy asi100 miliard korun, na pojistných ztrátách a ostatní ekonomické škody se vyšplhají na dalších v přepočtu 200 miliard korun. Obě čísla budou patrně s postupujícím řáděním superbouře ještě růst.
 

Podle CNN mohou pojišťovny přijít až o 200 miliard korun a celkový účet za napáchané škody může být až 20 miliard dolarů, tedy 400 miliard korun.
 

Nejistota, kolik bude Ameriku obrovská přírodní katastrofa stát, samozřejmě pramení z toho, že si nikdo netroufá odhadnout, co všechno ještě Sandy napáchá. Na její běsnění se aktuálně připravuje Chicago ležící u jezera Michigan. Očekávají tam až sedmimetrové vlny.

Takto by měla Sandy postupovat:

Zdroj: Mediafax

Pokud jsou odhady konečných škod správné, staví to Sandy na roveň loňskému hurikánu Irene, který stál 5, 5 miliardy dolarů na pojistných ztrátách a 16 miliard dolarů na škodách.

Takhle řádí superbouře Sandy
 

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz