Zpravodajství

Kalousek je nejdůvěryhodnější ministr financí. To není vtip, tvrdí to Financial Times

Kalousek je nejdůvěryhodnější ministr financí. To není vtip, tvrdí to Financial Times
Zdroj: Mediafax

V hodnocení ministrů financí 19 největších ekonomik EU britským listem Financial Times obsadil Miroslav Kalousek celkově 11. příčku. V oblasti kredibility , tedy důvěry finančních trhů, ale vybojoval zlatou medaily.

O přední příčku se Kalousek ale dělí, a to se svým belgickým protějškem Stevenem Vanackerem.  "Kredibilita znamená důvěru. Důvěra ve finanční politiku vlády je nesmírně důležitá. Vážím si všech svých kolegů, se kterými jsem v anketě uveden, lehké to nemá nikdo z nás," sdělil agentuře Mediafax ministr financí Miroslav Kalousek. Podle vyjádření ministerstva svědčí o mimořádné důvěryhodnosti České republiky a kroků vlád právě nízké úrokové výnosy z českých státních dluhopisů.
 

Kromě kredibility žebříček dále posuzoval také kritéria, jako je vývoj ekonomiky. Zde český šéf rezortu financí obsadil osmou příčku, nebo politické schopnosti jednotlivých ministrů. v této disciplíně se Miroslav Kalousek umístil až na chvostě pelotonu, na 15. příčce.
 

Ve srovnání s předchozím rokem si tak Kalousek se svými schopnostmi pohoršil o tři příčky. V roce 2011 jeho hodnocení vypadalo následovně: Politické schopnosti 11. místo, ekonomika a kredibilita shodně osmá pozice.

Související obsah

V letošním, již sedmém, ročníku nejlépe dopadl německý šéf rezortu financí Wolfgang Schäuble následovaný Andersem Borgem ze Švédska a Polákem Jackem Rostowskim. Na posledním místě skončil překvapivě ministr financí Španělska Luis de Guindos. Slovenský ministr Peter Kažimír obsadil celkově sedmé místo.

hel, tn.cz / Mediafax
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Sníh komplikuje dopravu, dálnice D6 je uzavřena kvůli nehodě dvou osobáků

Dálnici D6 na 154. km ve směru Sokolov uzavřela dopravní nehoda dvou osobáků s lehkým zraněním. Z důvodu šetření nehody je aktuálně dálnice uzavřena. Na povrchu dálnice je souvislá vrstva sněhu, informuje Policie ČR.

Píše se na Deník.cz