Ten příběh šokoval celé Česko. Šílená žena trpící schizofrenií vzala nůž a vydala se v paneláku ve Frýdku-Místku za svou sousedkou. Ta zrovna hlídala roční vnučku Andrejku. Babičku poranila, dítě zabila. Teď se na rodinu usmálo štěstí, narodila se jim malá Anička.
Letos v lednu prožívala paní Kuchtíková nejhorší dny svého života. Šílená žena jí na chodbě v paneláku ve Frýdku-Místku ubodala roční dceru Andrejku. Andílek, který celé rodině rozdával radost, najednou odešel do nebe.
Tragédie vyvolala řadu otázek, mnozí se ptali, zda se dalo činu jednačtyřicetileté šílené ženy zabránit. Vyvstaly otázky, zda se dá proti soužití s duševně nemocným člověkem nějak oficiálně bojovat.
Nyní se na rodinu usmálo štěstí v podobě miminka. Kuchtíkovým do života vstoupila malá Anička. "Jsme tak šťastní, že ji máme místo Andrejky. I když nám ji nikdo nenahradí," říká maminka Andrea Kuchtíková. "Na Andrejku myslíme každý den, moc nám chybí."
Šťastná maminka se reportérům TV Nova svěřila, že je přesvědčená, že Aničku z nebe seslala Andrejka. Tím, že křestní jména obou dívek začínají na písmeno A, chtěla rodina předat odkaz Andrejky Aničce.
Reportáž z tragédie:
"Když se narodila, tak jsem v ní viděla Andrejku. Bereme to tak, že nám ji poslala," vysvětlila maminka.
Anička teď spí v pokojíčku, v němž si dříve hrávala Andrejka a čekají tu na ni i všechny hračky její sestry, kterou bude bohužel znát pouze z fotografií na zdi.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz