Zpravodajství

PROFIL: Kdo je poslanec Čechlovský, díky kterému budou mít poslanci vyšší plat?

Poslanec Jan Čechlovský (ODS) podal návrh, který prošel Sněmovnou a několika kolegům navýší plat až o několik tisíc. Sám Čechlovský ale tvrdí, že krok je to logický, protože stát na tom v důsledku ušetří. Přiznává také, že se kvůli tomu setkal s negativními reakcemi voličů.

"Ten návrh, který jsem podal, spočívá v tom, že se ruší odvody na pojištění z náhrad. Což není nikde. Nikdo neplatí odvody z cestovného,“ řekl dnes TV Nova Čechlovský.
 

Poslechněte si, co si o svém návrhu myslí sám Čechlovský:


 

Poslanec připustil, že si díky tomu někteří z kolegů si k základnímu platu 59 tisíc Kč přilepší. "To má za následek to, že se tím pádem nebude odvádět pojištění. Že možná někteří poslanci a ústavní činitelé budou mít o pár tisíc víc a zároveň ústavní instituce budou šetřit desítky milionů na odvodech. To jsou peníze, které jsou určené na náhrady. To jsou náhrady, to je reprezentace, doprava a to co k tomu patří a objem peněz se vůbec nezvyšuje. Naopak se v tom systému šetří,“ vysvětlil Čechlovský.
 

Související obsah


Druhým dechem ale Čechlovský upozorňuje na to, že díky jeho návrhu ušetří stát až desítky milionů korun. "Paradoxní na tom je, že někteří poslanci asi budou mít pár tisíc na své výplatní pásce, nicméně stát na tom ušetří, protože nebude potřeba odvádět z toho odvodu ústavními institucemi miliony, nebo desítky milionů korun. Ten krok zapadá paradoxně, byť to vyznívá jinak, do toho systému těch kroků, které mají šetřit. Protože tímto krokem se skutečně šetří, protože do toho systému nejdou žádné peníze na víc. Vidím v tom logický krok, protože ve finále skutečně ten systém šetří peníze,“ uzavírá poslanec.


Jan Čechovský byl donedávna pouze regionální politik, kterého ale popularita vynesla až do poslaneckých lavic. Bydlí v Chrudimi, kde stále zastává post místostarosty. Na chrudimském úřadu začínal v roce 1996 jako sociální asistent - o deset let později už Čechovský na radnici starostoval.
 

Při parlamentních volbách v roce 2010 se mu dokonce podařilo na kandidátce ODS poskočit z devátého na druhé místo a jeho skok vysoký se zastavil až v Poslanecké sněmovně.
 

Jan Čechovský bydlí přímo v Chrudimi ve starším domku, který už několik let rekonstruuje. Má manželku a tři děti.

fim, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Píše se na Deník.cz