Zpravodajství

Vážně nemocný Daneček dostal vánoční dárky a daří se mu lépe! Díky divákům TV Nova

Zástupci televize Nova dnes navštívili ročního Danečka z Jablonce nad Nisou, aby mu předali dárek od Ježíška. O nemocném chlapci, kterého od narození provází smůla, jsme vás už v Televizních novinách informovali.

Daneček se narodil o jedenáct týdnů dříve kvůli autonehodě. Praskly mu plíce, dostal mozkovou obrnu a kvůli těžké epilepsii opakovaně bojoval o život. Jeho příběh vzbudil vlnu solidarity, a i díky příspěvkům diváků TV Nova mohl jet na speciální rehabilitaci.

Zasmát se a pohrát si s plyšovým králíčkem od Ježíška - pro zdravé dítě maličkost. Pro malého Danečka je to stále ještě námaha. Přesto je na tom mnohem lépe než dřív. "Pokrok udělal Daníček veliký, krásně se rozhýbal, povolil ručičky, mnohem lépe drží hlavičku, hezky se otáčí na bříško a teď se snaží o plazení,“ popisuje šťastná Danečkova maminka pokroky svého syna.

Daneček od narození, kdy vážil necelý kilogram, strávil v nemocnici více času než doma. Naposledy tam byl celý říjen kvůli epileptickým záchvatům. Jeho léčba je ale drahá, a pro maminku s příjmem osm tisíc korun téměř nedostupná. Pojišťovna navíc hradí jen základní péči.

Související obsah

Pomoc přišla od vás, diváků televize Nova. Poslali jste sto padesát tisíc korun, a díky tomu Daneček absolvoval intenzivní rehabilitaci na Slovensku. Peníze na další pobyty chce Danečkova maminka sehnat i díky další sbírce víček od PET lahví.

Pomoci můžete zasláním finanční částky na účet: 888 000 87/5500.

s přispěním Ivana Berky a Evy Smetana, tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

V prvním pololetí roku 2021 nejvíce zabíjel v Česku covid-19

V prvním pololetí roku 2021 zemřelo podle předběžných dat 76,7 tisíce obyvatel Česka. U 17,2 tisíce z nich bylo jako základní příčina smrti určeno onemocnění covid-19. Ve srovnání s druhým pololetím roku 2020 vzrostl počet zemřelých s touto příčinou o 6,9 tisíce, informuje Český statistický úřad (ČSÚ).

Píše se na Deník.cz