Zpravodajství

"Pusťte mě z té rakve!“: Děsivé příběhy lidí, které pohřbili zaživa

"Pusťte mě z té rakve!“: Děsivé příběhy lidí, které pohřbili zaživa
2013-03-11_KRASNA-hostitel |

Otřesné osudy lidí, kteří byli často omylem pohřbeni zaživa, líčí nová kniha. Někteří z nich měli to štěstí, že se je na poslední chvíli podařilo zachránit, jiní zemřeli strašlivou smrtí.

Mary Bestová (17) bojovala s cholerou a z nesnesitelných bolestí omdlela. Lékař ji prohlásil za mrtvou a do pár hodin ji pohřbili, aby nešířila nákazu. Když pak o deset let později, v roce 1881, pohřbívali do rodinné hrobky jejího strýce, objevili otřesné skutečnosti.
 

Víko rakve leželo na zemi, tělo Mary bylo napůl venku a měla frakturu lebky. Ruku měla zkroucenou, jako by v ní před smrtí něco držela, nejspíš vlastní krk. Těžko si představit, co musela prožít za hrůzu. Je zřejmé, že se probrala v temné rakvi z bezvědomí. Nejdřív asi křičela, ale nikdo ji neslyšel, potom se pokusila dostat ven. Marně. Nakonec se zřejmě ze zoufalství raději uškrtila.
 

Její příběh popisuje kniha o pohřbených zaživa, která právě vyšla v Británii a která se zabývá podobně děsivými příběhy až do současnosti. Je v ní zaznamenán i otřesný případ čtrnáctiletého chlapce z Francie, kterého pohřbili v roce 1903, přestože jeho matka všechny ujišťovala, že určitě není mrtvý. Od jeho rakve ji odtrhli násilím. Když se pak snažila syna vyhrabat z hrobu holýma rukama, nakonec rakev otevřeli. Chlapcovo tělo bylo celé zkroucené, jak se snažil dostat ven. Bohužel se udusil.

Související obsah

Srdcervoucí je příběh těhotné Lavrinie Merliové z Itálie rovněž ze začátku 20. století. Pár dní před porodem omdlela a pohřbili ji s tím, že ji "skolila hysterie“. O dva dny později byl hrob z neznámých důvodů znovu otevřen. Ukázalo se, že se dívka v rakvi probrala, pootočila a porodila syna. Oba už byli mrtví.
 

Pohřbívání zaživa se týká i 21. století a lékaři pořád ještě občas někoho prohlásí za mrtvého a on se jim potom záhadně probere v márnici. To se stalo například v lednu v ruském Tomsku. Ludmila Steblitskaja (61) se probrala pár hodin před pohřbem. Dvouletého Kelvina Santose zase v brazilském Belemu dali lékaři loni v červnu rodičům v pytli s tím, že už nežije, když nad jeho otevřenou rakví ale celou noc drželi vigilie, najednou se probudil a požádal o sklenici vody.
 

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz