Zpravodajství

Je na pokraji sebevraždy a rozprodává majetek, říká přítel o Pistoriusovi

Je na pokraji sebevraždy a rozprodává majetek, říká přítel o Pistoriusovi
Zdroj: isifa.com

Oscar Pistorius (26) rozprodává svůj majetek. Beznohý běžec, který je obžalován z vraždy své přítelkyně Reevy Steenkampové (29), totiž nemá dost peněz na výdaje spojené s obžalobou. Navíc je prý na pokraji sebevraždy.

Jedním z Pistoriusových hlavních příjmů byla sponzorská podpora od společností jako jsou Nike nebo Oakley. Na tyto peníze se však Pistorius už spoléhat nemůže. Sportovní firmy sponzorství z pochopitelných důvodů pozastavily.


Blízký přítel nejslavnějšího paralympijského sportovce Mike Azzie tvrdí, že Pistorius prodává dva své závodních koně, aby rostoucí náklady utáhl. A zpeněžit se snaží i další majetek, protože jakmile začne proces, výdaje ještě porostou.


"Mluvili jsme spolu o jednom nebo dvou koních. Požádal mě, abych sehnal zájemce, kteří by je koupili, protože už nemá žádný příjem. Kvůli soudním výdajům prodává všechen svůj majetek," cituje Azzieho webový portál deníku Daily Mail.


Panují navíc obavy, že Pistorius pomýšlí na sebevraždu. Podle Azzieho neustále mluví o své přítelkyni, kterou v únoru zastřelil ve svém domě v Pretorii.

"V jeho hlase není žádná sebedůvěra. Působí jako člověk, který chodí v kruzích a netuší, kde je. Řekl bych, že je to zlomený muž. Dokonce bych šel tak daleko, že bych řekl, že je na pokraji sebevraždy," uvedl Azzie.

Související obsah


Jihoafrický atlet byl před dvěma týdny propuštěn na kauci a je stíhán na svobodě. Soudce mu zakázal vejít do domu, kde Reevu Steenkampovou zastřelil.


Žalobce Pistoriuse viní z úkladné vraždy. Měl si připnout protézy, ujít na nich sedm metrů a před dveřmi koupelny spustit palbu. Pistorius však trvá na tom, že svou milovanou přítelkyni v žádném případě zabít nechtěl, střílel prý v domnění, že do domu vnikli lupiči.

tn.cz / zdg

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz