Zpravodajství

Muž málem utýral dva psy hlady. Teď je žádá od města a útulku zpět!

Úředníci z libereckého magistrátu dnes předvolali k jednání Miloslava Mráze z Osečné. Chovatel křížence rhodeského ridžbeka téměř utýral hlady. Zvíře žilo ještě s dalším psem v nesnesitelných podmínkách. Na pokraji smrti je stihly úřady chovateli odebrat. Ten dnes přišel úředníky požádat, aby mu zvíře vrátili.

Pes Ben se na začátku února dostal do útulku a to mu zachránilo život. Měl vystouplá žebra, propadlé břicho a praskající kůži od proleženin. "To byla otázka pár dní, aby ten pejsek umřel. To bylo za minutu dvanáct," potvrdila Kateřina Vojáčková, majitelka útulku Azyl v obci Krásný Les.
 

Spolu s Benem ve strašných podmínkách přežíval ještě další pes - Bára. I tu úředníci odvezli do útulku v Krásném Lese. Oni přímo řvali. To nebylo brečení a trvalo to dlouho. No, můj muž říkal vždycky: Ty řvou hlady," popsala dění u majitele zvířat sousedka z Osečné.
 

Na liberecký magistrát dnes někdejší majitel psů přišel s nepochopitelným požadavkem. Chce zvířata zpátky. Před kamerou ale příliš mluvný nebyl a svůj požadavek nijak nevysvětlil.
 

Související obsah

Úředníci zatím nerozhodli. Šance, že psa Mrázovi vrátí, ale pořád existuje. "Dá se říct, že je velice malá," řekl nicméně vedoucí odboru životního prostředí Jaroslav Rašín.
 

Ochránci zvířat se děsí toho, že by se týrání mohlo znovu opakovat. Po měsíční péči má Ben 35 kg. Když přišel první den, vážil 25. Pokuta pro chovatele bude zřejmě vysoká.Podle úředníků by měla být vyšší, než jen výchovná, ale její částku není možné odhadnout. Zákonný limit je půl milionu korun.
 

Řízení s Miloslavem Mrázem potrvá ještě 2 měsíce. Do té doby budou Ben i Bára v útulku v Krásném Lese.

tn.cz / gar
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz