Zpravodajství

Na co se nejčastěji vymlouvají černí pasažéři? Revizoři to prozradili

Černí pasažéři se snaží vyhnout pokutě za každou cenu, revizoři by o tom mohli vyprávět své. Nyní prozradili, jaké jsou nejčastější výmluvy na to, že cestující jede bez lístku. Přečtěte se, co všechno lidé jsou ochotni udělat, aby se pokutě vyhnuly.

Na věty typu: "Ztratil jsem peněženku!" jsou už revizoři doslova alergičtí. Protože právě to slyší od nepoctivých cestujících neustále. "Ano, nejčastěji lidé tvrdí, že ztratili peněženku nebo je okradli," řekl jeden z bratislavských revizorů pro TVnoviny.sk. Stejné výmluvy ale mají i černí pasažéři v českých městech. "Byli nepozorní a lístek jim vyletěl ven z okna, nebo dítě ho ztratilo," doplňuje další výmluvy cestujících bez lístku.

"Jednou mi pán povídal, představte si, pane revizor, lístek jsem si cvaknul, jenže hned potom mi ho snědl pes. Když jsem se ho zeptal, kde má psa, odpověděl, na zastávce se otevřely dveře a on se mi zaběhl," usmívá se revizor.
 

Ale psi nejsou jediní, komu lístky chutnají, někteří rodiče se dokonce vymlouvají na to, že ho snědlo jejich dítě! Na toho pak dokonce křičí, čímž se snaží revizora obměkčit, aby jim na jejich výmluvu skočil.
 

Většinou se ale černí pasážeři s revizory příliš nevybavují a snaží se mu co nejrychleji utéct. "Dokonce se stalo, že jeden cestující se snažil dostat ven skrz malé okénko,“ popsala pro TVnoviny.sk tisková mluvčí bratislavského dopravního podniku Agáta Staneková.
 

Jedna z častých výmluv je i ta, kdy se černí pasážeři vymlouvají na to, že revizorovi nerozumí a neustále říkají: "I don’t understand", čili nerozumím. Ale proti tomu mají pro změnu fintu revizoři. "Řekneme mu, že mu spadla nějaká vyšší částka peněz. On většinou na svoji roli cizince zapomene a začne peníze hledat," prozradil revizor.
 

Související obsah


Ačkoliv se tyto výmluvy podle portálu TVnoviny.sk používají na Slovensku, podle českých revizorů se s nimi ve velké míře setkávají i oni.
 

V Česku navíc přibil černým pasažérům ještě další pomocník, aplikace FareBandit. Pomocí ní si cestující předávají informace, kde se právě revizoři pohybují. Kromě této služby si lidé mohou spočítat i možnou pokutu. Více o aplikaci si přečtěte – ZDE!

tn.cz / hmr
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Cestující si odmítla nasadit roušku, letadlo nad Atlantikem se muselo vrátit do Miami

Let společnosti American Airlines směřující o Londýna se ve středu musel kvůli jedné cestující vrátit zpět do Miami. Kapitán Boeingu 777 tak rozhodl poté, co si žena podle federálního nařízení odmítla nasadit roušku. Po přistání ji z letadla odvedla policie a žena byla zařazena na americký interní seznam osob, kterým je odepřen vstup na palubu letadla, informovala agentura AP s odkazem na vyjádření aerolinek.

Krátká zpráva

Kamion převážející výbušniny se střetl s motorkou, výbuch zabil nejméně 17 lidí

Nejméně 17 lidí přišlo v Ghaně o život a dalších 59 bylo zraněno při explozi kamionu, který převážel výbušniny. Podle agentury AFP byl výbuch byl následkem dopravní nehody, při které došlo ke střetu s motocyklem. Masivní exploze vytvořila na místě srážky hluboký kráter a srovnala se zemí desítky budov v okolí.

Píše se na Deník.cz