Bydlení

Bydlení snů: Tohle jsou nejdražší rezidence světa

Bydlení snů: Tohle jsou nejdražší rezidence světa
Zdroj: isifa.com

Pokud si chcete koupit dům a máte volných několik set milionů, přinášíme vám pár tipů, jak je investovat. Má to jen jediný háček, většina z nich není na prodej.

Draculův zámek, Rumunsko - 135 milionů dolarů

Začneme od zadu. Desátou nejdražší rezidencí je Draculův zámek Bran v Rumunsku. Původní majitel Vlad III., přáteli přezdívaný Napichovač, ale už nežije, a tak se vyhnete nepříjemnému smlouvání. Cena na trhu nemovitostí je daná – 135 milionů dolarů. Platí se především za jeho historickou hodnotu.

Zámek ze 14. století má 57 pokojů naplněných starožitnostmi. Na ceně mu naopak ubírá absence centrálního vytápění a 450 tisíc nezvaných návštěvníků, kteří si ho chodí ročně prohlédnout.

Zdroj: isifa.com

 

Updown Court, Windlesham, Británie - 139 milionů dolarů

Podlaha s 24-karátového zlata, příjezdová cesta z mramoru. Řeč je o britském zámku Updown Court v Surrey. Tuto luxusní rezidenci o rozloze 40 tisíc metrů čtverečních koupíte za „pouhých“ 139 milionů dolarů.

Jedinou nevýhodou tohoto sídla je, že zde můžete snadno zabloudit. Není lehké trefit, který ze 103 pokojů je zrovna váš. Z toho je zde 24 ložnic a každá má samozřejmě vlastní koupelnu s mramorovou koupelnou vykládanou 24-karátovým zlatem.

Nechybí ani bowlingové dráhy, pět bazénů, squash, tenisový kurt a kino. Když si budete chtít dát večer deci vína, na výběr máte ze tří tisíc láhví vína, které jsou uskladněné v obrovské vinárně. Po nich usnete v postelích s nebesy jako miminko

Zdroj: isifa.com

 

Manor, Los Angeles - 150 milionů dolarů
 

Hollywoodská herečka Tori Spelling se uměla dobře narodit. Rezidenci Manor v Los Angeles za 150 milionů dolarů postavila její maminka a rodina se ve 123 pokojích rozhodně netísnila.

Bazény, tenisovými kurty, bruslařskou dráhou, bowlingovou dráhou nebo soukromou pláží vás ani nebudeme unavovat.

Pozoruhodné je ale muzeum panenek. Tori jich měla asi dost, protože jedna místnost, je určená pouze na balení dárků. Stejně jako šatů. Sídlo má 56 tisíc čtverečních metrů a celé jedno patro zabere šatna.

Zdroj: isifa.com

Pinnacle, Montana - 155 milionů dolarů


Asi byste nečekali, že mezi top nejdražší budovy světa se dostane i „chajda“. Luxusní lyžařskou chatu Pinnacle v Montaně vlastní soukromý golfový a lyžařský klub.

Stavba za 155 milionů má deset ložnic. Zato je ale podlaha kompletně vyhřívaná včetně příjezdové cesty. Krby jsou zde prostě všude – u bazénu i v každé z koupelen. A nechybí ani vinný sklep a tělocvična.
 

Franchuk Villa, Londýn - 161 milionů dolarů
 

Po chalupě přichází na řadu škola. Londýnská Franchuk Villa byla do roku 1997 dívčí školou. Viktoriánskou budovu ale koupil v roce 2006 developer a za 10 milionů dolarů ji zrekonstruoval. Přidal například podzemní bazén, který zlákal Elenu Franchuk, světoznámou bojovnici proti AIDS, a za 160 milionů dolarů ji koupila.

Zdroj: isifa.com

Související obsah

Hearstovo panství, Beverly Hills - 168 milionů dolarů
 

V Beverly Hills jsou samé pěkné haciendy. Nejhezčí a také nejdražší je Hearstovo panství za 168 milionů dolarů. Sídlo dříve vlastnil mediální magnát William Randolph Hearst a postavil si zde i diskotéku a divadlo. Jeho sousedé Tom Cruise nebo David a Victoria Beckhamovi si však na hluk nestěžují.
 

Fairfield Pond, Hamptons - 170 milionů dolarů
 

Místo metrů čtverečních už budeme používat raději akry. Fairfield Pond je totiž nejrozlehlejší rezidencí v Americe a rozkládá se na neuvěřitelných 63 akrech. Vejde se sem 29 ložnic, 39 koupelen a 27 metrů dlouhá jídelna.

Místní byli pobouření, kdyže dozvěděli, že se nejedná o luxusní hotel, ale soukromé sídlo miliardáře Ira Rennerta.
 

The Penthouse, Londýn - 200 milionů dolarů
 

A dostáváme se na stupně vítězů. Třetí rezidence je zároveň nejdražším bytem na světě. Za jeden metr čtvereční v londýnském The Penthouse zaplatíte nájem neuvěřitelných 180 tisíc korun.

Majitel se ale pravděpodobně obává závisti lidí, protože jsou zde neprůstřelná okna a tajná úniková cesta do přilehlého hotelu Mandarin.

V budově jsou vlastní lázně a pravidelná ochutnávka vín. S úklidem si také nemusíte dělat starosti, protože zde 24 hodin funguje pokojová služba.

Zdroj: isifa.com

 

Villa Leopolda, Francouzská Riviéra - 500 milionů dolarů


Přesouváme se na Francouzskou riviéru. Zde stojí Villa Leopolda, kterou v roce 1902 postavil král Leopold II. Od té doby se ale lehce zrenovovala, protože nyní se můžete bavit v kino sálu, na bowlingu nebo v několika kuchyních. Stejně jako Bill Gates, který zde bydlel.

Vila je v současnosti na prodej. Její majitel zemřel a vdova si s ní neví rady.

Zdroj: isifa.com

 

Antila, Indie - 1 miliarda dolarů


Nejdražší budova světa se nachází v Indii. Vila Anitla stojí neuvěřitelnou miliardu dolarů. Postavil ji v roce 2010 jeden z deseti nejbohatších lidí světa Mukesh Ambani.

Domeček je vysoký 173 metrů a má 27 pater. Prvních šest pater je pouze parkoviště. Že je to přehnané? Ne, pokud máte 168 aut.

Zdroj: isifa.com

Vytírat 27 pater není jen tak, a tak Ambani najímá 600 pracovníků, kteří se ve volném čase mohou projíždět v devíti výtazích.

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Foto: Takto bydlí Justin Bieber

Pronajměte si sídlo Stevena Spielberga za 3 miliony korun měsíčně

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz