Zpravodajství

Exšéf dotačního úřadu nemá na pokutu, přestože vzal úplatky za téměř 2 miliony!

Bývalý ředitel úřadu pro evropské dotace v Ústí nad Labem Petr Kušnierz stále nezaplatil pokutu 750 tisíc. Tu mu vyměřil soud, který ho zároveň poslal na 5 let do vězení. Tam Kušnierz skončil kvůli tomu, že vzal úplatky za téměř dva miliony korun.

Petr Kušnierz bývalý šéf dotačního úřadu ROP Severozápad nemá na zaplacení pokuty, kterou mu udělil soud, když ho posílal na pět let do vězení. Kušnierz zatím nezaplatil pokutu 750 tisíc korun, i když si na úplatcích řekl téměř o dva miliony korun. Soud nyní požádal o splátkový kalendář.
 

Ačkoliv Kušnierz byl odsouzen už loni v létě, placení pokuty se zbrzdilo kvůli jeho odvolání proti rozsudku. Vrchní soud mu sice snížil trest ze 7,5 roku na 5 let, ale pokutu ponechal. K nabytí právní moci u trestu došlo až v lednu a teprve teď soud Kušnierze vyzval, aby pokutu zaplatil.
 

Exšéf dotačního úřadu by 750 tisícovou částku rád splácel, zda mu to soud povolí, zatím není jisté. Kušnierz by ale peníze měl mít, protože soud jeho majetkové poměry zkoumal a o výši pokuty rozhodl právě podle velikosti jeho majetku.
 

"Odsouzený si může požádat o splácení peněžtého trestu a to z důležitých důvodů, většinou těmi důležitými důvody jsou změny v jeho rodinném nebo osobním životě, které nastaly po právní moci toho rozhodnutí," uvedla mluvčí krajského soudu v Ústí nad Labem Irena Jeřábková.
 

hmr s přispěním Martina Kočárka, tn.cz / TV Nova
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz