Zpravodajství

Zmrzačili jezevčíka postižené Sabinky! Střílel myslivec nebo jeho desetiletý vnuk?

Co to je za zrůdnost! Myslivec postřelil pejska. Ten ochrnul na zadní ťapky, teď ho budou muset utratit. Případ teď vyšetřují policisté v Kněždubu na Hodonínsku. Pušku podle svědků držel v ruce desetiletý chlapec. Kdo ho zmrzačil a co s pejskem teď bude?

Zbraň dal malému klukovi do ruky jeho děda, ten je členem myslivecké stráže. Myslivec se ale brání, že na psa, který patří malé nemocné dívce, střílel sám.

S malou majitelkou postřeleného psa Sabinou (11) se život moc nemazlil. Kvůli mozkové obrně skončila na vozíčku. Nejšťastnější den pro ni byl, když jí rodiče přinesli čtyřnohého kamaráda. Stala se z nich nerozlučná dvojice. Díky jezevčíkovi se Sabina dokonce naučila ovládat obě dvě ruce. Nyní si bezmocná dívka hraje s jezevčíkem, který je sám na půl těla ochrnutý. Budou ho muset utratit.

Související obsah

„Když jsem to viděla rvalo mi to srdce,“ říká matka Sabiny Ivana Chromečková.

 Jezevčík byl postřelen na poli u domu. Svědci popisují, že rána vyšla z malorážky místního myslivce. Zbraň prý podal svému desetiletému vnukovi aby si zkusil jaké to je usmrtit zvíře.

Tvrdí že střílel on sám a psa chtěl zabít proto, že mu to umožňuje zákon.

Související obsah

Případem se zabývá policie. Trestní oznámení nepodal majitel psa, ale myslivec. Tvrdí že, dostal pár facek od dívčiny otce.

Otec Sabiny napadení odmítá, ale mnohem víc než hrozící trestní stíhání, ho teď trápí jak své nemocné dceři vysvětlí, že chromého jezevčíka bude muset nechat utratit.


Chovatelské potřeby všeho druhu najdete na YOOPY.cz

bru s přispěním Josefa Svobody, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Zeman podepsal vyloučení Ruska a Číny z dostavby Dukovan

Prezident Miloš Zeman v pondělí podepsal zákon o nízkouhlíkové dohodě, který z dostavby jaderné elektrárny Dukovany vyřazuje firmy z Ruska a Číny. Zákon umožňuje využití technologií pouze od dodavatelů ze států, které přistoupily k mezinárodní dohodě o vládních zakázkách z roku 1996.

Píše se na Deník.cz