Zpravodajství

Poslanci jsou více než obyčejní lidé, říká poslanec Benda (ODS). Frontu na klenoty stát přece nebudou

Poslanci jsou více než obyčejní lidé, říká poslanec Benda (ODS). Frontu na klenoty stát přece nebudou
Zdroj: Mediafax

Poslanci jsou více než obyčejní lidé. Tak přesně to si myslí poslanec za ODS Marek Benda. Lidé, kteří se chtějí podívat na vystavené korunovační klenoty, musí totiž stát pětihodinovou frontu. Poslanci ve frontě stát nemusí, tvrdí Benda.

Chtěli jste se podívat na Pražském hradě na korunovační klenoty? Pak vás čeká fronta minimálně na 5 hodin. Tedy pokud nejste poslanec, senátor nebo nějaký další představitel státní moci. Divíte se proč? "Je logické, že Sněmovna má jiné postavení než všichni občané," řekl se vší vážností šéf poslanců ODS Marek Benda pro TV Barrandov.

Zajímavé je i to, že podle logiky některých našich poslanců se "nadlidmi" stávají o rodinní příslušníci našich zákonodárců. Ani ti totiž nemusí přece stát pětihodinovou frontu, mohou se přece jít podívat se svým tatínkem nebo maminkou, kteří občas sedávají ve Sněmovně.


Související obsah

Pražský hrad navíc vyhradil pro poslance speciální otevírací dny. Po konci oficiálního vystavení klenotů pro veřejnost totiž bude otevřeno ještě pět dní. Ale jen pro nadlidi se zákonodárnou mocí. A samozřejmě, pro jejich rodinné příslušníky. A to se poslancům samozřejmě líbí. "Velmi ráda bych té příležitosti využila ani ne tak kvůli sobě, jako spíš kvůli dětem," přiznala pro TV Barrandov vicepremiérka Karolína Peake ze strany LIDEM.

tn.cz / hru
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz