Zpravodajství

Střílel kuší na zloděje: Šíp mu prošel hlavou omylem, řekl u soudu Šebesta

Devětatřicetiletý Jaromír Šebesta, který loni v dubnu zastřelil šípem z kuše muže, o kterém si myslel, že ho chce okrást, stanul před Krajským soudem v Ostravě. Obžalován je z ublížení na zdraví a hrozí mu až 16 let vězení.

Od rána probíhal velmi podrobný výslech Jaromíra Šebesty a dalších svědků, kteří byli při tom incidentu loni 26. dubna. Tehdy Jaromír Šebesta trefil šípem vystřeleným z kuše devětatřicetiletého Martina Hospodiho, zasáhl ho do hlavy a muž po týdnu v nemocnici zemřel.

Šebesta dnes vysvětloval, že tehdy z kuše vystřelil proto, že měl prostě strach, když viděl, jak mu kolem posilovny na kraji Chotěbuzi na Karvinsku chodí čtyři muži a byl přesvědčen, že ho chtějí vykrást.

Proto nabil svou sportovní kuši, vyběhl na ně, aby je zahnal a ve chvíli, kdy už nasedali do auta, po nich vystřelil. On tvrdí, že vůbec nemířil, že v podstatě vystřelil v okamžiku, kdy klopýtl a že šíp zasáhl hlavu nešťastnou náhodou.

Související obsah

Naopak příbuzní zastřeleného vypověděli, že na ně křičel, že je zabije, mířil na ně a pak vystřelil. A o úmyslu je přesvědčena i státní zástupkyně, podle ní je naprosto zřejmé, že Šebesta chtěl prchajícího muže trefit.

Soud bude pokračovat i v úterý, kdy budou vyslýcháni znalci a další svědci. V případě prokázání úmyslu hrozí Šebestovi 8 až 16 let vězení.

TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

TOP 10 ČLÁNKY A VIDEA

Důležité Události

Píše se na Deník.cz