APLIKACE TN.CZ
Zpravodajství

Muže u řeky zavraždil rozčílený BOBR

Muže u řeky zavraždil rozčílený BOBR
Zdroj: Thinkstockphotos

Rybář se chtěl vyfotit s bobrem, stálo ho to život. Zvíře to však rozlítilo, na muže zaútočilo zuby ostrými jako břitva, prokouslo mu tepnu a on vykrvácel.

V Bělorusku řeší nejvážnější ze série útoků bobrů na lidi. Tito hlodavci jsou při setkání s člověkem v zemi stále agresivnější. Jednoho rybáře teď bobr dokonce zabil.
 

"Takový druh zranění byl pro nás, profesionální zdravotníky, totálně šokující. Nikdy jsme se s něčím podobným ještě nesetkali, "uvedl podle portálu tvnoviny.sk vesnický lékař Leontij Sulimov.
 

Muž jel s přáteli k Šestakovského jezeru, když u cesty uviděl bobra. Zastavil auto, když se ale snažil zvíře chytit, aby se s ním vyfotil, několikrát ho kouslo a prokouslo mu hlavní tepnu na noze.
 

Přátelé nedokázali zastavit stříkající krev a než ho dovezli na kliniku ve vesnici Ostromečevo, tak vykrvácel. Lékař Sulimov ho už jen prohlásil za mrtvého. Muž je první obětí, která v Bělorusku zemřela po útoku bobra.

Související obsah

Bobry kdysi pro nadměrný lov v Evropě téměř vyhubili, dnes se však jejich počty zvyšují, protože jejich lov je zakázán nebo omezen.
 

Bobři dosahují váhy až 30 kilogramů, výšky kolem jednoho metru a potulují se dokonce v blízkosti domů, obchodů a škol. V Bělorusku se počet bobrů za poslední desetiletí ztrojnásobil na přibližně 80 tisíc, uvádějí odborníci na divoce žijící zvířata.


ČTĚTE TAKÉ:

Záchranáři postavili uvízlým bobrům můstek, ti ho sežrali
 

hel, TN.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz