Zpravodajství

PRVNÍ FOTO: Podívejte se dovnitř tajemné stavby za tři miliardy. Staví ji exmanželka Tykače

Co skrývá záhadná betonová stavba v krajině Křivoklátska, která je známá jako Maják Ptyč, bylo dosud tajemstvím. To se nám ale nyní podařilo rozkrýt. Podívejte se na exkluzivní fotky, jak má stavba exmanželky miliardáře Pavla Tykače vypadat a co je uvnitř.

Je to nedobytná pevnost, atomový kryt, nebo jen architektonický výstřelek? Spory, co vlastně je strohá betonová stavba uprostřed zeleně, nyní končí. Zpravodajství televize NOVA se totiž podařilo získat její architektonické návrhy.


Už nejméně tři miliardy korun stála záhadná stavba na Křivoklátsku, kterou buduje bývalá manželka miliardáře Pavla Tykače. Stavba je skutečně budována jako obří protiatomový kryt, ve kterém by při nějaké katastrofě mohlo i několik let přežít velké množství lidí.


Tisíce tun betonu má zakrýt zem a budovy připomínající zemědělskou usedlost. Obrovské podzemí má být navždy skryto. Projekt uložený na stavebním úřadě ukazuje například i plánovanou podobu věží, které dnes připomínají střílny.


Podařilo se nám získat i snímky z už hotového podzemí. Ukazují množství masivních vrat používaných jinak například ve vládních protiatomových krytech. je tam i výkonná čistička vzduchu. Umožnila by podzemí zcela oddělit od okolního světa. Nebo agregát na výrobu elektřiny. Desítky let starý, nejspíš ze starých armádních krytů, ale zcela nepoužitý. Neobsahuje žádnou elektroniku. Fungoval by tak i po atomovém výbuchu.


Uvnitř budovy budou i přednáškové sály, učebny a nejrůznější dílny. Účastníci kurzů a výukových programů budou mít dále k dispozici veřejně přístupnou restauraci, jídelnu nebo hrací a relaxační místnosti.


Chybět také nebude ani bar, tělocvična, kolárna a stáje s rozlehlou jízdárnou, dvůr vysázený zámkovou dlažbou. Zastavěná plocha přitom zabere 10 tisíc metrů čtverečných, tedy asi dvě fotbalová hřiště. To vše bude skryto za téměř dvoumetrovými zdmi pevnosti.
 

Související obsah


Tajemný projekt je jednou z největších současných staveb v Česku. Společností ovládanou exmanželkou miliardáře Tykače protekly podle účetní uzávěrky jen za předminulý rok více než tři miliardy korun. Stavba ale není ani zdaleka dokončena.Kdo se chce v obří stavbě schovávat před okolním světem, stále není jasné. Exmanželka miliardáře Tykače s médii nekomunikuje.

Hanuš Hanslík, tn.cz / mrk
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Důležité Události

Krátká zpráva

Změna v registraci. Na posilující dávku se už mohou hlásit všichni

Všichni zájemci o posilující dávku vakcíny proti covidu-19 si od pondělí nově mohou udělat předregistraci. Samotná registrace je pak uvolněna v den nároku na další dávku. Jakmile se kapacita vybraného očkovacího místa uvolní, zájemci přijde PIN 2 k rezervaci konkrétního termínu. Informovalo o tom ministerstvo zdravotnictví na twitteru Chytré karantény.

Krátká zpráva

Kandidátem STAN na ministra průmyslu je Jozef Síkela

Hnutí STAN vybralo nového kandidáta na post ministra průmyslu a obchodu. Je jím bývalý generální ředitel Slovenské spořitelny Jozef Síkela. Hnutí to oznámilo v pondělí ráno. Síkela je absolventem pražské Vysoké školy ekonomické, pak pracoval v bankovnictví. V posledních roce pak byl partnerem v investičním fondu. "Jozef Síkela je nezpochybnitelným odborníkem pro své letité zkušenosti, které nasbíral na vrcholných manažerských pozicích v bankovním sektoru, kde se mimo jiné věnoval jak podpoře malých a středních podniků, ale také veřejnému financování," uvedl předseda STAN Vít Rakušan.

Píše se na Deník.cz