Zpravodajství

Místo slepého střeva vzal medik těhotné Marii (32) vaječník. ONA I DÍTĚ ZEMŘELY

Místo slepého střeva vzal medik těhotné Marii (32) vaječník. ONA I DÍTĚ ZEMŘELY
Zdroj: Thinkstockphotos

Dvaatřicetiletá Marie musela ve vysokém stupni těhotenství podstoupit operaci slepého střeva. Namísto zaníceného střeva ji ale medik vyoperoval jeden z vaječníků. Nastávající maminku pak propustili domů. Za několik dní zemřela ona i její nenarozené dítě.

Marie De Jesus z britského Essexu se spolu s manželem těšili na třetí přírůstek do rodiny. Namísto křtin ale musel pan De Jesus vypravovat pohřeb.

"Moje žena šla na operaci, protože nám lékaři řekli, že její slepé střevo je zanícené a musí ven," řekl Daily Mailu pan De Jesus. Místo slepého střeva ale nastávající mamince medik omylem vyoperoval jeden z vaječníků.

Osm dní po operaci Marii propustili domů. O šest dní později se ale žena v bolestech vrátila do nemocnice. Tři dny předtím, než zemřela na multiorgánové selhání organismu, potratila. Zemřela lékařům přímo na operačním sále. Na svou chybu přišli až 19 dní po operaci.

Žena zemřela už v roce 2011. Tento měsíc by jí bylo 34 let. Její muž, dcera Catarina (10) a syn Pedro (16) na ní prý nikdy nezapomenou a na hrob jí stále nosí čerstvé květiny.

Související obsah

Pochybení nemocnice v Essexu uznala a rodině se v dopise omluvila. "Po smrti paní De Jesusové jsme vypracovali nové postupy a budeme se snažit, aby se takto tragická situace už neopakovala," uvedl představitel nemocnice Averil Dongworth.

kos, TN.cz
Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Píše se na Deník.cz